Nejlepší survival hra všech dob? PlayerUnknown’s Battlegrounds má dobře našlápnuto

2

Spousta z vás si jistě pamatuje filmový trhák Hladové hry (Hunger Games), že? To je dobře! Protože tato hra je něco podobného. Není to pouze survival hra, tohle je Battle Royale! Jedná se o to, že jste přeživší, který je vysazen na obrovském ostrově společně s dalšími 100 lidmi a vaším cílem je bojovat o přežití.

Mapa je opravdu velká, nabízí spoustu lokací, řadu domů a ostatních útočišť, kde se můžete skrýt. Ve hře závisí opravdu na všem. Na jakém místě budete, jakou výbavu máte a na spoustě dalších věcí. Pojďme se tedy na tuto podařenou hru detailně podívat.

Jak jsem již zmínil, mapa je opravdu obrovská. Přežít na této mapě dostatečně dlouho by byl poměrně lehký úkol, říkáte si. Avšak není tomu tak. Na obrázku můžete vidět bílý kruh, který se postupem času čím dál více zmenšuje. Vašim úkolem je přežít jakýmkoli způsobem a zůstat v tomto kruhu. Nezáleží, jestli se celou hru budete jen schovávat, anebo všechny nepřátele pokropíte rambo stylem.

playerunknownu2019s-battlegrounds-loot-map-3

Herní čas jednoho zápasu záleží na době vašeho přežití. Mapa se zhruba za 30 minut zmenší na velikost, která je finální. Je to velmi malý prostor a se štěstím zde dokáží přežít maximálně 4 hráči, co o sobě neví. To je také hlavní věc, proč je tato hra tak těžká. Musíte se stále dívat okolo sebe, vyhledávat nepřátele a zároveň být opatrní, aby vás nikdo další neviděl. Kdo přežije jako poslední, vyhrál.

PlayerUnknown’s Battlegrounds nabízí spoustu možností, jak zápas vyhrát. Ve hře se nachází spousta zbraní, které definují váš styl. Můžete ležet v křoví jako sniper, pohybovat se tiše a útočit s kuší, nebo se poohlédnout například po AK-47. Je tu opravdu velký výběr a každá zbraň má určitou výhodu. Každá zbraň má i určitou balistiku a trefit se s ní není tak jednoduché. Dále se zde nachází automobily a jiné dopravní prostředky, které vám zajistí rychlý přesun na dané místo. Je ale třeba dávat pozor. Vozidla jsou sice rychlejší než chůze, ale vyvolávají velký hluk.

Zvuky jsou ta věc, co bych já osobně na této hře vyzdvihl. Pokud máte nasazená sluchátka, přesně slyšíte, kdo se z jaké strany přibližuje. Nejsou ale slyšet jen automobily a výstřely, ale také chůze, otevírání dveří a podobné věci, jako by to bylo téměř reálné. V neposlední řadě můžete při herní době získávat brnění a přilby, které vám umožní utrpět o několik střel víc.

Jakmile se tato hra zpřístupnila, byla to pro mě jasná koupě. Osobně nemám, co bych hře vytknul. Je k dispozici na platformě Steam. Všem fanouškům stříleček, taktizování, ale hlavně survival her vřele doporučuji tento titul vyzkoušet!

maxresdefault2-5942f

Nejlepší survival hra všech dob? PlayerUnknown’s Battlegrounds má dobře našlápnuto
Ohodnoťte tento článek!
4.08 (81.67%) 12 hlas/ů

2 KOMENTÁŘŮ

Comments are closed.