MOBA Heroes of the Storm dostává podporu voice chatu

0
brawl

DOTA pochopitelně není jediným zástupcem věhlasného MOBA žánru. Jsou tu pochopitelně i tituly jiné a my se po delší době můžeme podívat na to, co nového se děje okolo titulu Heroes of the Storm z dílen samotného Blizzardu.

Do tohoto již skoro tři roky starého titulu totiž nově dorazila podpora voice chatu. Týmy hráčů tak na sobě mohou díky již vydané aktualizaci i pokřikovat. Nemusí se otravovat s integrovaným chatem klasickým a neustále cosi klapat do klávesnice. Stejně tak se hráči nemusí již ani spoléhat rovněž ani na aplikace třetích stran a mohou využívat pohodlného a všudypřítomného widgetu přímo ve hře.

Sprosťáky Blizzard umí umlčet

Hráči navíc nově dostávají se startem každého zápasu na výběr, zda chtějí poslouchat hlasy spoluhráčů, které právě potkali. V případě hry s kamarády (a tedy v rámci tvořené party) je zúčastnění automatické a hra se v základu na nic dalšího již neptá. Nastavit rovněž lze i to, zda si hráči přejí klasickou funkcionalitu pust-to-talk, anebo zda nechají mikrofon zapnutý stále.

Společně s tím do hry přistála rovněž možnost svižného ztlumení hlasitosti u vybraných hráčů. Stejně tak je velmi jednoduché hlasité nebo rovnou sprostě mluvící hříšníky ztlumit či okamžitě nahlásit. A ti hráči, kteří budou touto formou často upozorňováni na přešlapy, se nedočkají okamžitého zákazu hry, ale nejprve je Blizzard varuje prostým ztišením. A následně takové hráče ve hře zkrátka již mluvit neuslyšíte, natož pak mluvit sprostě.

Na bližší informace týkající se této funkcionality můžete narazit například na webu Battle.net. Tam lze nalézt poměrně obsáhlý a patřičně podrobný příspěvek.

Ohodnoťte tento článek!