Mapa Red Dead Redemption v GTA V nakonec nebude

0

GTA V je neutuchající studnice možností, zejména co se fanouškovských nápadů a výtvorů týče. Kromě toho, že do aktuálního dílu GTA se připravují mapy z GTA IV, nebo dokonce GTA 3, tak bylo v plánu přinést i kompletní mapu z westernové hry Red Dead Redemption.

Je jasné, že komunita si tím hlavně chtěla vykompenzovat to, že hra nikdy nevyšla na osobních počítačích i přes četné protesty, otčenáše, petice atd. se nepodařilo Rockstar přesvědčit k tomu, aby PC port vyšel. Ostatně u GTA V se hráči na PC dočkali. U Red Dead Redemption nikoliv, a to ani v případě pokračování.

rdr1

Rockstar totiž potvrdil i Red Dead Redemption 2 a rovněž se bez něj budou muset hráči na PC obejít. Red Dead Redemption 2 se chystá na vydání letos v listopadu, tudíž proti sobě bude mít velmi silné konkurenty jako třeba Call of Duty: WWII. Kompenzace v podobě fanouškovsky předělané mapy se však také nedočkáme.

Rockstar poté, co se dozvěděl o tom, že se na takové úpravě do GTA V pracuje, tak autory smírně požádal o to, aby veškerých prací zanechali. Důvodem je zřejmě fakt, že Rockstar nechce žádné fanouškovské výtvory s ohledem na to, že chystá právě druhé pokračování. Zatímco mapy z jiných dílů GTA mu nevadí, tak jiné své univerzum nechce do GTA V povolit.

rdr3

K zoufalství všech fanoušků, kteří se na mapu těšili, tedy autoři oznamují, že po dohodě s Rockstarem od projektu ustupují a veškeré práce tím ukončují. Je to velká škoda, protože modifikace slibovala, že se nedočkáme jen pusté mapy z RDR, ale také mnohých vylepšení, která původní hra nenabízela. Možná by celá mapa působila o něco živějším dojmem.

Red Dead Redemption vyšlo původně na PlayStation 3 a Xbox 360 v roce 2010. Následně se hra objevila v rámci zpětné kompatibility i pro Xbox One. Red Dead Redemption 2 vyjde pro PlayStation 4 a Xbox One letos v listopadu.

Ohodnoťte tento článek!