Legendární střílečka Wolfenstein se vrací s novou hrou

5

Tvůrci na herním svátku E3 zveřejnili trailer na nový díl dnes již legendární střílečky Wolfenstein. Očekávané datum vydání je stanoveno na 27. října tohoto roku. Hra bude vydána jak ve verzi pro ČP, tak i konzole.

Nový Wolfenstein nese podtitul New Colossus a s hlavním hrdinou BJ Blazkowiczem se vydáte do USA vypořádat se s „pár“ nacisty. Ano, dobrák BJ Blazkowicz žije a po krku vám půjde zase Frau Engel. V tomto díle nebude chybět ani BJova přítelkyně, která čeká dvojčata. Děj nepřímo navazuje na události odehrávající se v prvním díle. Hlavní myšlenkou hry je zase odboj proti nacistickým okupantům, kteří ve hře obsadili Spojené státy americké. Bojovat budete dokonce i s členy nenávistného Ku-Klux klanu. Osobně si myslím, že historické nesrovnalosti nikomu vadit nebudou, jde přeci jen o smyšlený příběh, který potřeboval trochu přidat na atraktivnosti. Velký důraz je také klanem na postavy a jejich příběh.

Co hráče určitě velice potěší je zpracování hry po vizuální stránce. Grafika je totiž výrazně vylepšená. Další skvělá zpráva je, že se vrací možnost použití dvou zbraní najednou.

Ohodnoťte tento článek!

5 KOMENTÁŘŮ

 1. BJ Blazkowicz sa vratil 🙂 je to poliak ale vzdy vystupuje ako american 😀

 2. Jako na New Order jsem koukal s obrovskou skepsí, protože předešlé návraty Wolfensteina byly opravdu nic moc až děsné. Ale tohle bylo skutečně překvapení roku, marketing prakticky žádný ale hrál jsem to už 3x a asi si to zahraju znovu. Tohle je u mě naprostá nutnost a je vidět že na tom makají stejní lidé jako u Fallouta, ten jejich rukopis je opravdu čitelný. Na druhý díl se skutečně těším.

  • Co to povídáš :D. Na Wolfovi pracují lidi z Machinegames a Falloutu/TESu se věnuje samotná Bethesda.

   • Jo napsal jsem to trochu blbě, oni totiž pár lidí přetáhli do svého týmu. Je to vidět hlavně na tom propagačním videu, aneb Lassie po Německu 🙂
    Ale co jak vidím v herním průmyslu se ti lidi přes různá herní studia lezou jak švábi na pivo. Nicméně opravdu se na tenhle díl těším. Dokonce včera jsem si nainstaloval New Order a stále mě to baví.

Comments are closed.