Hitman by mohl přežít i zánik svého mateřského studia

0

Tvůrci legendárního Hitmana mají těžkou hlavu. IO Interactive musejí propouštět a situace je natolik vážná, že pokud nepřijde nový kupec, mohlo by dojít až k rozpuštění celého studia. V současnosti je jejich majitelem Square Enix, který 10. května zveřejnil výsledky posledního fiskálního roku, ze kterého vyplývá, že prodeje Hitmana zůstaly daleko za jejich očekáváním. Japonský vydavatel kvůli tomu vydal prohlášení, podle kterého přehodnotil své záměry a IO Interactive nabídl k prodeji. 

Prezident společnosti Yosuke Matsuda však v pátek nastínil určitou naději. Podle všeho by si Square Enix nemuseli nárokovat práva k vydávaným hrám, takže by za určitých podmínek mohly zůstat dánským tvůrcům.

Hitman na začátku roku ukončil první sezónu. Druhá je však v nedohlednu (1:32):

„Naše rozhodnutí odstoupit od spolupráce s IO Interactive bylo výsledkem přezkoumání našeho portfolia, které jsme provedli v rámci snahy lépe nakládat s našimi zdroji,“ vysvětlil Matsuda. „Vzhledem k tomu, že se IO zabývá vývojem Hitmana, jednáme s potenciálními investory, kteří by dokázali pokračování tohoto titulu zajistit.“

Situace v IO Interactive je natolik pikantní, že ji zaznamenalo i několik dalších studií. Někteří vyhozeným zaměstnancům dokonce nabídli místo ve svých řadách. Mezi solidární patří finské Remedy nebo Paradox Interactive.

Takže i přes hustá temná mračná prosvítá pár slunečních paprsků. IO mohou být budoucímu vlastníkovi prodáni včetně svých her, nebo v tom horším případě může dojít k rozprodání jednotlivých titulů. Znamená to, že situace nemusí nutně znamenat konec nájemného vraha v červené kravatě. Najde-li se nějaký zájemce, mělo by k případnému prodeji dojít během tohoto roku.

Hitman by mohl přežít i zánik svého mateřského studia
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 3 hlas/ů