Hellblade: Senua´s Sacrifice vyjde již letos v srpnu

0

Vývojáři ze studia Ninja Theory zveřejnili datum vydání hry na trh. Hra se chystá jak na ČP, tak na Playstation 4, a k dostání bude již 8. srpna tohoto roku.

Autoři tvrdí, že jde o nezávislou hru, a pokud se vše vydaří, jak očekávají, mají možnost tímto projektem dokázat nadnárodním vývojářským společnostem, že vše jde dělat i jinak, přesto kvalitně a zajímavě. Uvidíme, jak to dopadne a zda se touto cestou vydají i jiné společnosti. Díky tomu, že hra je brána jako nezávislý projekt s AAA kvalitou, bude její cena nižší, necelých 30 eur.

Děj hry je zasazen do dávných časů, kdy svět byl protkán mýty, legendami a krví obětí bohům. Přesněji do časů starých keltů. Jako hlavní hrdinka Senua se vydáme světem těchto legend až do obávaného podsvětí. Příběh je zajímavě zpracován, jak po stránce grafické, tak právě po stránce starých příběhů. Bytosti, se kterými se potkáme a se kterými budeme bojovat, vás budou strašit ve snech. Nejde totiž o nějaká děsivá zombie monstra žíznící jen po krvi a zabíjení, ale o přírodní božstva a bytosti žijících ve stínech, které se snaží dostat k moci a ovládnout celý svět.

Osobně si myslím, že hra má velký potenciál a určitě stojí za pozornost. Pokud máte rádi dobu starých keltů a jejich příběhy, je hra přesně pro vás.

Ohodnoťte tento článek!