Vyšel kontroverzní Midwinter update do Gwentu

1

Všichni jsme věděli, že se update chystá, že to bude pravděpodobně po Gwent Challenger a že bude skvělý. No, dle názorů komunity můžeme s jistotou zatím říci pouze to, že středozimní update skutečně vyšel.

Plánovaný update je většinou v peci po nějakou dobu, aby byl důkladně prohřátý a křupavý. Tentokrát byl na testovacím serveru pouze jeden den a jeho rychlé vydání na ostré servery všechny překvapilo. Jak to tedy dopadlo?

Karty!

Začněme očividným – jak už jsme psali, vyšlo přes 100 nových karet (stále k pokoukání v pěkné galerii na oficiálních stránkách), ale také obrovské množství změn těch starých. Kompletní soupis veškerých přepracovaných karet je na menší knihu, řekněme, že CDPR se razantních zásahů do stanovených pořádků stále nebojí a některé schopnosti karet jsou úplně jiné.

S tím souvisí změna systému lajn. Každá karta může být nyní vyložena kamkoliv, již neexistuje omezení pouze na Melee / Ranged / Siege.

Zásadním problémem se ale zdá být nastavená vzácnost karet, tj. jak moc velká je šance, že vám z nově otevřených kegů vypadne. Drtivá většina nových karet je Rare a výše, čili i pokud máte našetřeno velké množství herních soudků, dostanete se k čerstvým kartám jejich otvíráním jen velmi těžko. Gwent se dostal do poněkud absurdní situace, kdy je ve hře mnohem více Rare než Common karet a je tedy náročnější se prokousat k tomu, co v balíčku chcete hrát.

Jak to vypadá?

V CDPR udělali velký kus práce na UI, konečně jsme se dočkali stavění balíčků a prohlížení celé sbírky v jedné obrazovce. Již žádné přepínání s otravným nahráváním!

deckbuilder

Obrazovka s výměnou karet na začátku (a i v průběhu) zápasu nyní zobrazuje více karet, čili neusmažíte kolečko myši při rychlém scrollování skrz váš balíček.

mulligan

Dále máme množství nových animací, vyskakovácí čísla při posilování / oslabování karet. Gwent se zdá o něco přehlednější, byť možná ztratil něco ze svého “dospělého” zpracování.

Nový event!

Nebyl by to pořádný update bez nového eventu. Tentokrát pomáháte Geraltovi a skupině lovců odměn ulovit vzácného Fénixe. I když, jak už to v Zaklínači bývá, něco se trochu zvrtne.

Odměnou je nový rámeček a avatar Fénixe, jehož hlášky velmi detailně rozpracovávají situaci na stole.

Kontroverze

Nové změny naznačují, že se CDPR chystá Gwent pomalu přerodit na mobilní zařízení. Dochází k velmi kontroverzním krokům typu zkracování jmen jednotlivých postav, např. Emhyr var Emreis je ve hře už pouze jako Emhyr, Letho of Gulet už jen Letho, atd. To dle komunity notně ubírá na atmosféře. Změny ve starých kartách zase označují za zjednodušování hry, animace vykládání karet za moc dětinské…

Rozhodně tuto situaci CDPR nezávidím, stále ale pevně věřím, že z toho vykřešou změny, které Gwentu jen prospějí. Uvidíme v příštím roce!

Ohodnoťte tento článek!

1 KOMENTÁŘ

Comments are closed.