Prosinec se záplavou nových karet v Gwentu

0

Pamatujete tu scénu z Matrixu, kdy Neo potřebuje „Zbraně. Hodně zbraní.”?

Podobným heslem se minimálně do konce roku bude řídit CD Projekt RED. V průběhu tohoto týdne jsou na Twitch.tv vývojářské streamy, kde jsou představovány nové karty a popř. herní mechaniky. Celkem se můžeme těšit na více než 100 digitálních postaviček, předmětů a spellů.

Než vypisovat všechny čerstvé karty, které můžete velmi snadno zhodnotit na průběžně aktualizované oficiální stránce https://www.playgwent.com/en/card-reveals, pojďme se podívat na tolik nezmiňované, ale velmi důležité schopnosti.

seltkirk

Seltkirk, kterého můžete znát z druhého dílu Zaklínače, má např. novou vlastnost Duel. V praxi to bude vypadat tak, že Seltkirk zraní vybranou protihráčovu postavu, která mu to pak vrátí zbývající silou zpět. A tak dokola, dokud jedna z postav nezemře.

werewolf

Immune znamená, že daný charakter nemůže být zacílený útočnou kartou, ale ani ho nemůžete přímo posílit. Plošné schopnosti na něj však stále fungují.

uma

Schopnost Spawn u některých postav nyní umožňuje v podstatě to samé, co v Hearthstone Discover. Např. Uma’s Curse náhodně vybere 3 zlaté karty (ze všech dostupných ve hře) a vy si budete moci vybrat jednu, kterou následně vyložíte. Přidává tak do jinak poměrně náhodě nepřejícímu Gwentu pár skrytých hodů kostkou.

Charm je další novinkou, kterou už ale známe z karty Muzzle. Zkrátka tato schopnost přetáhne protivníkovu postavu na vaší stranu hrací plochy. Samozřejmě to je vždy pod nějakou podmínkou, např. pouze kartu se silou menší než 8.

Pravé křídlo je pryč?

Pozorní hráči si určitě všimli i další změny, o které se zatím moc nemluví. Žádná z nově oznámených karet nemá přiřazenou lajnu (tedy Melee, Range nebo Siege) na kterou by se musela vyložit. Je tedy velmi pravděpodobné, že tyto lajny projdou nějakou razantní změnou. Možná budou všechny karty Agilní, tedy půjdou vyložit kamkoliv?

peasant

Zároveň je možné, že dojde k omezení maximálního počtu jednotek na jedné lajně. Hodně tomu napovídá karta Peasant Militia, která by v nynějším podání zaplavila jednu lajnu… no nekonečným množstvím farmářů, což tak úplně není v silách žádného zemdělského koncernu.

Jak změny nakonec dopadnou se dozvíme v půlce prosince, pravděpodobně po velkém Gwent Challenger turnaji, který končí 18. 12. A rozhodně je na co se těšit.

Prosinec se záplavou nových karet v Gwentu
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů