Fortnite zažívá rekordní časy, hře se věnují miliony fanoušků naráz

1

Žánr battle royale her zažívá zejména díky PUBG zlaté časy a své o tom ví i pravděpodobně nejvážnější konkurence – Fortnite. Příchod Fortnite na pole BR her tvůrce PUBG nijak nepotěšil a některým se mohlo i zdát, to, kterak se tým Epic pouze snaží svézt na vlně popularity, nicméně své kvality hra určitě má. A své tom už ví i miliony fanoušků, kteří se do hry připojují naráz.

Dosavadní rekord znamenal rovnou 3,4 milionů hráčů, což s sebou také přineslo poměrně nečekané obtíže. Servery hry totiž tyto miliony hráčů nestíhaly korektně odbavovat a docházelo tedy k některým komplikacím. Tvůrčí tým však slibuje situaci detailně sledovat a podobným potížím by se vývojáři v budoucnu pochopitelně rádi vyvarovali.

V souvislosti s tím vývojáři mluví o rovněž nečekaných výzvách, které s sebou takto mohutný úspěch přináší. Nikdy dříve by přitom prý ani nepomysleli na to, že by právě jejich hra mohla lákat až takové davy hráčů. Nárůst přitom prý navíc probíhá tak rychle, že je citelný každý týden.

Plánovaná opatření a další novinky

A právě na konto nedávných obtíží tvůrci pochopitelně připravují soubor nejrůznějších opatření, za pomocí nichž chtějí podobným situacím předcházet. Zde nemá smysl zabíhat do detailů, technicky zaměřené čtenáře však každopádně určitě můžeme odkázat na oficiální web. Faktem každopádně je, že oprava těchto neduhů je aktuálně tou největší prioritou.

Ideálně se tedy neplánovaných výpadků hráči již nedočkají, vedle nich tu jsou však i odstávky plánované. A jedna taková právě proběhla a zanechala za sebou přírůstek v podobě další aktualizace.

Ta však nebyla zaměřená pouze na opravu stávajícího obsahu, ale také na přidání něčeho nového, a to konkrétně jedné zbraně. Tou je kuše, jež ve Fortnite doposud absentovala a která přináší možnost zabíjet potichu a na významné vzdálenosti. Nadcházející Valentýn navíc tuto zbraň zahalí do podoby posázené spoustou srdcí. Zabíjet tedy bude možné se skutečnou láskou.

Fortnite zažívá rekordní časy, hře se věnují miliony fanoušků naráz
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

1 KOMENTÁŘ

Comments are closed.