První info o Far Cry 5 odhaluje psího parťáka i krutou náboženskou sektu

1

Populární akční série Far Cry se dočkala další číslovky, a přestože se revoluce zrovna nekoná, tak jedno Ubisoftu upřít nemůžeme. Umí ten stejný příběh, který jen přebalil jinou stuhou, zatraceně dobře prodat. Kromě neoriginality totiž vidím i to, jak si Far Cry 5 zkusím s někým v kooperaci a zažijeme spoustu legrace při likvidaci náboženských fanatiků v malebné přírodě amerického severozápadu. A právě o tu zábavu jde v hraní především.

Celá hra je v podstatě zasazena do venkovského prostředí okresu Hope v Montaně. Zajímavostí je, že tento horský stát má velmi nízkou hustotu osídlení, přestože patří k vůbec největším zemím ve Spojených státech. Nespoutaná divočina a nezávislé komunity tamního obyvatelstva vždy přitahovaly kulty, které se potřebovaly skrýt před všetečným okem federální vlády. Není proto divu, že i tvůrci zasadili příběh svého nového Far Cry zrovna do Montany.

Oficiální kinoupoutávka na Far Cry 5 (2:09):

Jeho hezky vymodelovaný venkov si přivlastnil kult zvaný The Project at Eden’s Gate, který vede samozvaný spasitel Joseph Seed a jeho rodina. Tato sekta věří v brzký soudný den a pouze jedinou zaručenou cestu do ráje, která ovšem nebude nijak příjemná pro starousedlíky. My budeme muset vybudovat odboj z místního obyvatelstva a vytáhnout na křížovou výpravu proti brutálním pomatencům, kteří naprosto propadli neomezené moci. Ubisoft nám už představil i pár budoucích odbojářů, například blonďatou barmanku Mary May, vyhnaného kněze Jerome Jeffriese nebo pilota Nicka Rye.

Byla by však chyba spláchnout všechno tvrzením, že hra uvízla na mrtvém bodě. Tvůrci pár vylepšení přeci jen připravili. Novinkou je třeba dynamická umělá inteligence, která na nás bude reagovat přesně tak, jak si zasloužíme. Naprogramované postavy nebudou sledovat jen to, čím střílíme, čím jezdíme a zda zabíjíme střídmě nebo po tuctech. Budou vnímat i to, jak naše činy ovlivňují herní prostředí a podle toho reagovat.

Far Cry 5 galerie:
far-cry-5-screen-1far-cry-5-screen-2far-cry-5-screen-3

Kromě toho vývojáři (konkrétně ze studií Montréal, Toronto, Kyjev a Šanghaj) rádi připomínají, že tento Far Cry bude největší hrou celé série. Bude mít největší volný svět, nejširší vozový park, největší množství arzenálu a nově i možnost ovládat letadla. Mimo to bude mít vůbec poprvé i editor pro tvorbu vlastní postavy nebo komplexní editor map.

Celou hru si budeme moci projít, jak v kooperaci s kamarádem, tak i stylem vlka samotáře. Sólisté k sobě budou moci přibrat až tři pomocníky z řad odboje, přičemž zůstává i mechanika ochočování zvířat, kterou jsme si mohli poprvé vyzkoušet ve Far Cry Primal. Na odhalených obrázcích se objevil žíhaný pes, který dává sektářům co proto.

Hra vyjde 27. února 2018 pro PC, PS4 i Xbox One. Mimo to se také mluví o podpoře projektu Scorpio i PS4 Pro.

Ohodnoťte tento článek!

1 KOMENTÁŘ

Comments are closed.