Dojmy z Outlast 2: Budete si nechávat v pokojíčku rozsvíceno

1

Rádi se bojíte, máte v oblibě horory, strašidelné povídky a bytosti, co ožívají jenom ve tmě? Ano? Tak další díl hry Outlast je přesně pro vás.

Hra Outlast 2 přináší další děsivý příběh, při kterém si budete nechávat v pokojíčku rozsvíceno. Tento díl je trochu konzervativnější než předchozí, který byl plný krve, vnitřností, perverzností a sprostých slov. I tak se máte na co těšit.

Děj nenavazuje, ale odehrává se na jihozápadě Ameriky, přesněji na arizonském venkově. Jako hlavní hrdina Blake Langermann vyšetřujete zmizení a vraždu těhotné ženy jménem Lynn v tamějších horách. Žurnalista a kameraman Blake je na takového případy zvyklý, ale tato situace není jako ostatní. Na což přijdete velmi brzy. Vše začíná zřícením vrtulníku k zemi a nalezení mrtvého pilota staženého kůže. Netrvá dlouho a Blake se setkává s mrtvou Lynn, která spolu se svým dítětem není až tak mrtvá, jak se zdálo. Sídlí v ní něco temného, ale ještě děsivější věci jsou okolo.

Hru nemíjí děsivé okamžiky a různé lekačky. Temnou atmosféru podtrhují prostředí, jakou jsou odlehlé vesnice, opuštěné kostely a tak podobně. Velké mínus vidím v možnostech „boje“ proti temným silám. Žádný boj nečekejte. Vaším úkolem je utéct, nebo se schovat. Míst, kam se ukrýt, je ve hře velké množství a je to lepší volba, než vzít nohy na ramena, protože velmi rychle ztrácíte energii. Což také platí o bateriích do vaší kamery, která je potřebná pro noční vidění. Baterie se nesmyslně rychle vybíjí a vy tak musíte stále hledat nové.

I přes tyto nedostatky je hra zajímavá a dobře zpracovaná, hlavně v oblasti atmosféry, temných bytostí a mrtvol všude kolem nás. Hudební doprovod podtrhuje celý strašidelný příběh. Pár chyb nebo hůře zpracované momenty se najdou, ale za mě to není až tak nic hrozného, abyste přestali hrát. Proto doporučuji a věřte, že se určitě budete bát, ale hru dohrajete do konce.

Dojmy z Outlast 2: Budete si nechávat v pokojíčku rozsvíceno
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

1 KOMENTÁŘ

  1. Mne Resident Evil VII pacilo viac lebo vsetko som tam nasiel trosku horroru,akcnosti,dobry pribeh ale aj outlast II je nadherna hra.

Comments are closed.