Raid Lair v Destiny 2: Curse of Osiris je nový endgame

0

Bungie konečně ukázali, co měli na mysli oním “raidovým obsahem”, který slíbili při představení DLC Curse of Osiris. Kdo přece jen čekal nový raid, bude asi zklamán. Nová aktivita Raid Lair nás zavede do známých míst, kde však bude čekat nový obsah.

Zpět na Leviathan

Raid Lair, jak novou aktivitu Bungie nazývá, bude jakási nadstavba současného raidu Leviathan, která se bude odehrávat v provozních šachtách obří vesmírné lodě. Tam jsme dosud nahlédli jen při hledání zkratek mezi úkoly a pro bedny s lootem. Nově nás tam zavede Raid Lair s názvem Leviathan, Eater of Worlds. 

Eater of Worlds má být kratší, ale náročnější endgamová aktivita pro šest hráčů. Utěšit nás má slib, že se nebude jednat o pouhou recyklaci obsahu ze současného Raidu. Ten se odehrává ve zlatém paláci na vrcholu gigantické lodě. Pořád tak zbývá dost lodě k prozkoumání, a tak se dočkáme nových prostorů, nových střetů, nového finálního bosse i nového gearu. Navíc i Raid Lair dostane časem Prestige režim pro ty nejdrsnější Guardiany.

raid lair leviathan

Zamíchá Raid Lair s endgamem?

DLC zvýší doporučený level Raidu na 300 a Raid Lair bude mít taktéž level 300. Dělá to z nich tedy rovnocenné endgamové aktivity. Bungie to vysvětluje, že pokud hráč nemá čas na hodiny zápolení v Raidu, může se pustit do kratšího Raid Lairu. V obou případech si přijde na náročnější týmovou hru. Navíc už nyní víme, že nás čeká ještě jeden Raid Lair v Leviathanu. Ten se však spustí až společně s druhým DLC, které má vyjít na jaře příštího roku.

Nezní to úplně zle. Takový Crota byl také kratší Raid, ale na druhou stranu představil úplně novou oblast a navíc měl velký vliv na děj hry. Kdyby se Eater of Worlds kvalitou vyrovnal takovému Wrath of the Machine z jedničky, nestěžoval bych si. Na soud budeme asi muset počkat až do spuštění, které bude pravděpodobně brzy po vydání DLC.

Ohodnoťte tento článek!