Jak fungují Masterwork zbraně v Destiny 2

0

Nejnovější patch přidává do Destiny 2 nový druh Masterwork zbraní, které mají být odpovědí na přání hráčů mít větší variabilitu ve výzbroji. Druhé Destiny na rozdíl od jedničky zbraním dává vždy stejné perky. Legendární a exotické zbraně jsou tak vždy stejné a hráči se je nemusí snažit získat vícekrát. Ze hry to tak odstranilo grind a hru s náhodou, kvůli kterým se do Destiny opakovaně vracelo tvrdé jádro. Úterní aktualizace se snaží těmto hráčům vyhovět, ale bohužel ne až zas tak moc.

Návrat grindu

Nové Masterwork legendárky jsou speciální verze legendárních pušek, které mají v sobě jeden nový perk navíc. Ten se generuje náhodně a přidává tak prvek variability do stojatých vod arzenálu. Nové perky nejsou nijak závratné, třeba zlepšují míření, rychlost přebíjení nebo zvětší zásobník, ale mohou zvýšit užitečnost zbraně.

Hráči tyto perky mohou re-rollovat a doufat, že jim padne něco užitečného. V takovém případě je však čeká tvrdý grind, protože k re-rollu jsou třeba tři Masterwork Cores, předměty, které dostanete jen z rozebrání jiné Masterwork zbraně. Většinou padne jeden, někdy i dva. A jelikož drop rate samotných Masterwork zbraní nijak závratný, obrňte se raději trpělivostí.

Destiny-2-December-12-Update-Masterworks

Masterwork zbraně také umí počítat zabití nepřátel jak v PVE, tak i v PVP. Pozná se to snadno, buď patří do kategorie Vanguard nebo Crucible. Počet zabití pak vidíte vždy v inventáři. Chcete-li změnit počítání killů z Vanguard na Crucible nebo naopak, vyjde vás to na 10 Masterwork Cores.

Masterwork umí být i užitečný

Největším tahákem Masterwork zbraní je však schopnost vytvářet kuličky světla, které se generují nejen vašim spoluhráčům, ale především i vám. Kuličky samozřejmě nabíjejí Super útok, takže Masterwork zbraň se hodí do tuhých bitek, kdy je třeba řady nepřátel pořádně rozčísnout.

Nakonec se sluší dodat, že z jakékoliv legendárky lze vytvořit Masterwork verze tím, že do ní vložíte opět neskutečných 10 Masterwork Cores.

Masterwork, Masterwork, Masterwork! To slovo nyní pozbylo smyslu, už je to jen shluk písmen. Cítíte tu prázdnotu významu? Nebo rovnou, cítíte tu prázdnotu? To je jen rozehřátí před tím, než se kvůli re-rollování perků a sbírání cores pustíte do grindu s nezaručenou odměnou. Obejměte prázdnotu. Nechce se pohltit. Nový systém Masterwork zbraní je dar usmívajícího se boha. Nebo zkáza Destiny 2 jen tři měsíce po vydání. Co nás čeká v prázdnotě?

Masterwork.

Ohodnoťte tento článek!