DLC Gods of Mars pro Destiny 2 přinese nové nepřátele

2

Leak na PS Store odhalil podrobnosti o chystaném druhém DLC pro nešťastné Destiny 2. Některé informace z předchozích úniků se potvrdily, ale zároveň jsme se dozvěděli i něco nového. Co na náš čeká v rozšíření Gods of Mars?

Tohle DLC není pro nováčky

Jak název napovídá, v rozšíření, které vyjde už v březnu, se vrátíme na Mars. Přesněji do oblasti nazvané Frigid Vale. Ostatně, o polárních čepičkách na Marsu jsme slyšeli už na měsíci Io v misi Arecibo, kdy k nám promlouvala umělá inteligence Raspustin skrze hrací skříňky. Pokud vám jméno Rasputin v rámci Destiny nic neříká, připravte se na změť jmen a pojmů. Vypadá to totiž, že stejně jako Curse of Osiris se druhé DLC také zaměří na postavy z loru.

Kolem Warminda Rasputina se bude točit příběh rozšíření. Společně s Anou Bray (znalci loru vědí) se pokusíme Rasputina osvobodit ze spárů dalšího Warminda, Charlemagna. Ten se na Marsu probudil a shromáždil kolem sebe nový typ nepřátel! Nečekejme ale pátou rasu, na kterou naráží potitulková scéna z konce Destiny 2. Tihle noví nepřátelé se nazývají Remnants a pokud bych si měl vsadit, bude se jednat o pozměněný typ stávajících jednotek, jako byli SIVA Splicers v posledním DLC pro Destiny 1.

Ve Frigid Vale prozkoumáme výzkumný komplex Clovis Grove (který patřil marské výzkumné korporaci Clovis Bray) a zavítáme i do podzemního vaultu, kde se nachází Charlemagnovy servery nebo na čem jsou Warmindi uložení. Při tom všem čas strávíme v nových misích a adventures, dostaneme nový gear a pustíme se do nových kooperativních aktivit. Těmi se pravděpodobně myslí další Raid Lair, tedy kratší a trochu náročnější endgamový obsah pro šestici hráčů. Ten poslední z Curse of Osiris patří mezi to nejlepší na celém DLC, takže alespoň v tomto ohledu je na co se těšit.

leak

Je Gods of Mars poslední šance Destiny 2?

Destiny 2 nyní zažívá poměrně špatné období. Hráči se bouří proti nastavení hry, která příliš spoléhá na vnucování lootboxů a nenabízí odpovídající odměny za opakování endgamových aktivit. DLC Curse of Osiris celou záležitost ještě zhoršilo, protože přineslo fakt blbej příběh, repetitivní mise a prťavou novou lokaci. Mnoho hráčů se od hry odvrátilo a DLC Gods of Mars se bude muset hodně snažit, aby ztrhanou reputaci hry napravilo.

Osobně v to moc nevěřím. Stejně jako Curse of Osiris, i Gods of Mars byli ve vývoji ještě před vydáním Destiny 2. Bylo by bláhové očekávat, že se aktuální výtky podepíšou na novém obsahu. Největší zradou Curse of Osiris ale bylo dlouho očekávané představení Osirise. Ten je v loru doslova legendární postava, ale v rozšíření nedostála svého statusu v rámci mytologie hry. Obávám se, že Gods of Mars stejně naloží s Rasputinem, Charlemagnem i Anou Bray, o kterých slýcháváme už od prvního Destiny a které stojí za mnohými důležitými událostmi v příběhu celé hry. Bungie to tentokrát nesmí pokazit, jinak se jim na celé Destiny 2 vykašlou i poslední zbývající fanoušci.

Ohodnoťte tento článek!

2 KOMENTÁŘŮ

Comments are closed.