Na počítačích se Destiny 2 ještě ani nestačilo usadit a už se nám rýsují poměrně konkrétní představy o tom, kam hráče zavede a co nového přinese první placené DLC. O jeho existenci víme už nějakou dobu, kdy bylo jeho zaměření naznačeno v rámci season passu. Od té doby však uplynulo spoustu času a zdá se, že se každý týden dozvídáme zase o trochu víc.

V hlavní roli Osiris

Pojďme popořadě. Na promo letáku pro season pass bylo první DLC označeno symbolem známým hráčům z PvP eventu Trails of Osiris. Warlock Osiris byl v historii hry jeden z Vanguardů, který se zabýval studiem Hivů, Vexů a Temnoty. Jeho posedlost vedla tak daleko, že byl z Toweru vyhnán, nicméně společně s ním odešlo i mnoho jeho učedníků. On sám pak ve svém výzkumu pokračoval na Merkuru, ale po nějaké době záhadně zmizel. V Destiny jsme se s Osirisiem dosud nesetkali. Jen jeden z vedlejších úkolu v Destiny 2 na Nessusu odkrývá, že Osiris je schopný nám poslat zprávu skrze Vexskou síť.

destiny 2 vex strike

Téma prvního DLC jsme se neoficiálně dozvěděli ještě před vydáním hry. Server Kotaku v létě přišel se zprávou, která se později potvrdila jiným únikem informací na Xbox Store. Tam se na chvíli objevila položka nazvaná The Curse of Osiris a její popis odhalil další detaily.

Hlavně nakopat Vexy do zadku

V rozšíření se otevře k průzkumu a patrolám planeta Merkur a oblast Infinite Forest. V Destiny Merkur býval zahradní svět vytvořený díky technologiím od Travellera. Vexové jej však při invazi obsadili a přetvořili v mechanickou strukturu a mimochodem, to samé nyní provádějí na Nessusu.

destiny 2 merkur

V příběhových misích budeme “cestovat časem i prostorem, abychom odkryli Osiridova tajemství a odvrátili temnou budoucnost”. Můžeme tedy očekávat, že se DLC zaměří na Vexy, kteří sami časoprostorem cestují a ve zmizení Osirida určitě mají své roboprsty. Naším průvodcem pravděpodobně bude Ikora Rey, Osiridova nejlepší žákyně a nástupkyně v roli Vanguarda. Zpřístupní se i nový společenský prostor Lighthouse, do kterého dosud měli přístup jen vítězové Trials of Osiris z jedničky. Popis dále zmiňoval novou výbavu a, což je mnohem zajímavější, nové “kooperativní aktivity”.

Víme, že DLC dorazí v průběhu prosince a že s sebou přinese aktualizaci hry zdarma v podobě druhé sezóny. Co to jsou sezóny se můžete dočíst zde, jaké změny přinese ta druhá do Iron Banneru pak zde. Stále čerstvé objevy z dataminovaní souborů PC verze nakonec naznačují, že to s Osirisem dopadne dobře a usadí se v Toweru.

Co víme o prvním DLC pro Destiny 2
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

2 KOMENTÁŘŮ

Comments are closed.