Co nás čeká na Merkuru v Destiny 2: Curse of Osiris

1

První DLC pro Destiny 2 se včera představilo v živém streamu a fanoušci hry mají důvod být na prosincové rozšíření natěšeni. Merkur v Curse of Osiris vypadá skvěle a mnohem záludněji, než jsme mohli tušit.

Die simulanten bande

Hlavní lokace Infinite Forest je vexská simulace reality, to už víme, ale teprve teď jsme se dozvěděli, co to skutečně znamená. Merkur totiž Vexové přetvořili do obřího počítače, který dokáže realitu simulovat rovnou v několika proudech. Aktivací mechanických stromů se můžeme podívat do tři různých verzí Merkuru – do minulosti, současnosti a budoucnosti, kdy Slunce už pomalu vyhasíná. Každá verze obsahuje jiné nepřátele, jinou krajinu i jiné nástrahy a když se do Infinite Forestu podíváme opakovaně třeba ve stejné misi, pak na nás může čekat nová mapa. Nejsou sice procedurálně generované, každou variantu v Bungie vytvořili ručně, ale přesto to nahrává znovuhratelnosti.

Ono to všechno dává smysl. Vexové dokážou cestovat časem a už z dřívějška víme o jejich četných komplexních simulacích, kterými vypočítávají optimální řešení svých problémů. Do jejich simulací se však připlete Osiris a jeho Ghost Sagira. Osiris zde zjistí, co vlastně mají Vexové za lubem a při útoku Vexů se se Sagirou rozdělí. Mrkněte se na intro k DLC, které se odehrává ve Vault of Glass… Nebo ne? (Nápověda: ne).

OK, to zní fajn, ale jak dostanu nový gear?

Na nás bude Merkur a všechny časové osy obrátit naruby a Osirise najít. Příběh Curse of Osiris nás protáhne jak všemi proudy simulace, tak i Lighthousem, novým social spacem na Merkuru, kde sedí Brother Vance z D1. Ten bude spravovat novou reputaci Lighthouse a s tím i engramy plné nového gearu. Lighthouse ale také skrývá několik tajemství. Třeba nákres na zdi, který se rozsvěcuje splněním nových questů a umožňuje craftování speciálních zbraní, které používají kusy Vexů a Osirisovy zbroje.

Když vylezeme z Lighthousu, čeká na nás procházka po Merkuru. Kromě Vexů se zde setkáme i s Cabaly, kteří přežili náš výlet na Almighty v kampani základní hry. Na Merkuru samozřejmě najdeme bedny, Adventures a Lost Sectory, které se na mapě objeví až po dokončení příběhových misí. Bungie se navíc chvástá, že pro Merkur připravili zbrusu nový a dosud největší Public event, který si určitě užijeme. Obzvlášť jeho Heroic verzi.

curse of osiris

A když už zmiňuji Heroic verzi – Curse of Osiris přinese (konečně) Heroic Strike playlist, který konečně dodá důvod, proč hrát Striky i po konci kampaně. Heroic Striky budou samozřejmě těžší, ale s lepšími odměnami, byť doporučený level mají jen 280. Protože DLC zvedne level cap až na 335, tak o jejich skutečné užitečnosti ještě rozhodneme.

Tak co, už se těšíte, až 5. prosince rozšíření vyjde?

Ohodnoťte tento článek!

1 KOMENTÁŘ

Comments are closed.