6 věcí, které víme o Destiny 2

0
Destiny 2

Letos budeme slavit třetí výročí Destiny. Pravděpodobně se pilně pracuje na jeho pokračování. Protože jsme právě v době novoročního herního klidu, je ideální doba si všechny známé informace a nejzajímavější spekulace pěkně shrnout na jednom místě.

Samozřejmě musím varovat, že i když je mnoho těchto věcí „potvrzených“, může se stát, že všechno nakonec bude úplně jinak. Prosím tak laskavého čtenáře o shovívavost.

1) Destiny 2 vyjde v roce 2017
Tahle informace není žádným vlhkým snem fanoušků a fanynek Destiny, tohle víme přímo od Activision. Resp. od  Dennise Durkina, CFO Activision. Pan Durkin se na výroční chůzi Acti nechal slyšet, že „jsme nadšeni tím, o čem si myslíme, že bude úžasné pokračování Destiny v roce 2017“. Pokračování je ve vývoji od ledna 2015 (pokud tedy věříte rumorům na redditu), režisérem byl v lednu následujícího roku jmenován Luke Smith, který (opět: pokud jde věřit internetovým fámám) celý vývoj radikálně změnil. Tím se posunulo vydání z podzimu 2016 na rok 2017. Datadisk Rise of Iron vznikl tak proto, aby vyplnil onu mezeru.
Nejzajímavější je samozřejmě to, že nic oficiálního nevíme. Herní průmysl se sice trošku změnil a není výjimkou, že AAA hra je oficiálně oznámena a za pár měsíců je venku (viz Fallout 4), ale že nevíme nic u tak velkého projektu, jakým je Destiny? Jedno je skoro jisté: na letošní E3 se Destiny nevyhneme.

2) Destiny 2 bude mít mnohem častější updaty, DLC a nový obsah
Tohle také víme díky Dennisi Durkinovi z Activision. Dle jeho vyjádření, byla poptávka po novém obsahu neuvěřitelná a zdaleka převyšovala možnosti Acti a Bungie ji naplnit. To by se ale mělo změnit a přísun nových věcí by měl být pravidelný.
Zní to spíše jako okrajová informace, ve skutečnosti je to ale jedna z těch důležitějších věcí. Pokud jste jako já u Destiny od počátku, pak dobře víte, že tahle hra funguje v jakýchsi cyklech, či spíše milnících. Vyjde expanze a neděje se v podstatě vůbec nic, až do vydání nového rozšíření. Sice to znamená, že máme jako hráči čas objevit vše nové a nebýt rušeni záplavou novinek… Zároveň ale máme pocit, že Bungie a Acti jenom chtějí naše peníze a obrátí se na nás až když potřebují další. Nejde nevzpomenout na období mezi druhou a třetí expanzí, tedy mezi House of Wolves (vydání 19. května 2015) a The Taken King (19. září 2015), kdy jsem měl (díky absenci čehokoli od Bungie) chvílemi pocit, jestli už to s Destiny náhodou nezabalili úplně…

3) Nebude možné přenést postavu z Destiny do jejího pokračování
Character transfery jsou vždycky věcí, která pořádně rozčeří vody a kvůli které se hráči rozdělují na dva nesmiřitelné tábory. Info přineslo Kotaku, resp. Jason Schreier. S odvoláním na „zdroje blízké vývoji“ Jason mluví o tom, že by Destiny 2 mělo být plnohodnotné pokračování. Tedy že by všechny staré věci z prvního dílu (planety, postavy, eventy) měly bát ponechány minulosti. Destiny 2 tak bude zcela novou hrou, na které se začalo pracovat od nuly. Taken King dle těchto informací tak byl rebootem prvního dílu (nutno říci, že povedeným), který „opravoval“ malé věci, Destiny 2 by mělo být hrou, která opraví velké věci.
Tohle je vždycky citlivé téma. Na jednu stranu někde necháte desítky, stovky hodin života, na druhou stranu chápete, že by vše mělo být fér i pro nové hráče. Aktivních hráčů Destiny je stále velké množství. Pokud si jich/nás Bungie a Activision aspoň trochu váží, věřím, že nějakou tu odměnu vymyslí. Třeba nějaké to vizuální haraburdí (emblémy, nebo něco podobného).

4) Destiny 2 je zamýšleno i pro Nintendo Switch
Tady jsme sice ve vodách divočejších spekulací, ale o to zajímavější tenhle bod je. Od „zdrojů blízkých vývoji pokračování“ víme, že Activision jednalo přímo s Nintendem. Nevíme ale s jakým výsledkem.
Vzhledem k tomu, že jsme v traileru na Switch viděli TES: Skyrim, je jasné, že se Nintendo chce vymanit ze škatulky „family and kids friendly“ konzole. Co si budeme povídat, celý Switch trailer byl takový „hodně dospělý“ (je tak jedno, jestli Skyrim opravdu na Switch vyjde, posleství je jasné). Přitáhnout na svou platformu populární MMO Sci-fi střílečku by tak byl logický tah. Nevíme nic o hardwarové komplikovanosti Destiny 2 a nevíme ani nic o výkonu Nintendo Switch. I tak by ale pokračování Destiny na nové konzoli Nintenda byl výhrou pro obě strany (jak Acti, tak „big N“). A možnost hrát Destiny na záchodě? Jasné plus i pro nás hráče!

5) Destiny 2 vyjde i na PC
Dlouho se spekulovalo, že se Destiny dostane i na PC a jak všichni víme, nestalo se tak. A to vzdor původní smlouvě mezi Activision a Bungie, která PC platformu jasně zmiňovala. Přesun na osobní počítače tak není nic tak nečekaného. Každopádně tohle víme opět díky Jasonu Schreierovi z Kotaku, který rozhodně nepouští do světa kachny. Jason sice přesný původ neuvádí, mluví pouze o „několika zdrojích“, ale vzhledem k jeho minulým (později ověřeným a pravdivým) informacím, bych tohle bral jako fakt.
Activision navíc nemá ve své stájí žádné velké MMO, Destiny na PC tak dává smysl i z důvodu zaplnění této mezery. Ještě větší smysl by dával cross-play. Tím by Activison z Destiny udělali pořádnou dojnou krávu a my hráči bychom jim utrhali ruce. A co rovnou 4-way cross-play (tedy všechny čtyři platformy)? Možná by se pak Activision začalo pomalu vracet těch 500 000 000 USD, které nechali ve vývoji prvního dílu.

6) Destiny 2 nebude Destiny 2
Zní to divně, ale rychle vše objasním. Nikdo z Activision, nebo Bungie, nemluví o pokračování Destiny jako o Destiny 2. Stále je omílána mantra „pokračování“.
Na redditu, i v nejrůznějších youtube povídačkách, se vyrojily spekulace o názvu „Beyond Destiny“, kdy je citován anonymní zdroj blízký vývoji. Komické je, že jsem nějak nenašel, jak k onomu anonymu všichni spekulanti přišli. Tedy jestli jim poslal SMS zprávu, nebo se to dozvěděli poštovním holubem, nebo třeba sovou… Netuším.
Nicméně to docela dává smysl. Beyond Destiny totiž zní opravdu dobře a navíc je to pěkný odkaz na původní hru. Tímto názvem by Acti dále vyjádřili, že hra není pouhým pokračováním, ale něčím zcela novým. Což je rozhodně zpráva, kterou Acti do světa vyslat chce.

Všechny novinky ohledně Destiny a jejího pokračování bedlivě sledujeme a můžete se na ně na našich stránkách těšit. Co by podle vás v pokračování Destiny nemělo chybět? Nebojte se o to podělit v komentářích.

Ohodnoťte tento článek!