Dejte průchod svým taktickým schopnostem v legendárním světě BattleTech!

1

My, co nejsme úplně nejmladší, si moc dobře pamatujeme velkolepou knižní sérii BattleTech, kde se na futuristických bojištích utkávali obří, lidmi ovládaní roboti a masakrovali se v zájmu dosažení často velmi pochybných cílů. Mladší generace určitě velmi dobře zná hry ze série MechWarrior, které se odehrávají v tom samém světě.

Nyní si představte koncept, kdy vezmete tento velmi promyšlený svět a robotické souboje, přidáte herní mechaniky ze série XCOM a vše přetavíte do solidně vypadající onlinové tahové PvP strategie. Líbí se vám ta představa? Pokud ano, je na čase představit si novou hru BattleTech.

bt03

Momentálně se popravdě dá odvozovat pouze z dostupných videí, ale i tak to vypadá velice zábavně. Hra je ve fázi uzavřené alfy, ale od 1. 6. přechází do uzavřené bety, která bude přístupná pouze pro ty, co přispěli na její vývoj. Komunitou vybraná částka je přes 3 milióny dolarů, což není úplně málo.

Možnosti podpory vývoje jsou, jak už je dnes zvykem, rozděleny do několika balíčků s bonusy. Máte dokonce i možnosti koupit si kompletní knižní sérii, plány jednotlivých strojů nebo jen přispět programátorům na bagely. Bohužel možnost dostat se do betatestu je jen u nejdražšího balíčku za 60 dolarů (cca 1413 korun), který obsahuje i několik knížek, plakátů a hlavně knižně legendárního útočného mecha třídy Atlas. Velice oceňuji i možnost výběru na jakou platformu chcete zaslat klíč na hru (Steam, GoG, Humble) a to, že rovnou vytvářejí verze jak pro Win, tak i Mac a Linux. Takže nouzi o případné protihráče rozhodně nepředpokládám.

bt01

Nechci tu spekulovat, jestli se to vyplatí, nebo ne, to už je na vás a na tom, jak moc jste tento svět milovali. Já do toho šel a pevně doufám, že to bude dobrá hra. Už jen proto, že vydavatelem budou známí a přeslavní Paradox Interactive!

Veškeré informace naleznete na oficiálním webu hry http://battletechgame.com.

Dejte průchod svým taktickým schopnostem v legendárním světě BattleTech!
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

1 KOMENTÁŘ

  1. Hru sleduji cca přes 8 měsíců.

    Balíček do bety jasně koupený to si nemůžu nechat ujít.

    A jinak byl vytvořen československý klan pod jménem 9RD: 9 robotická divize

    Kde je vstup povolen všem čechům a slovákům bez vyjímky z důvodu silné komunity v této úžasné hře.

    Tak 1.6.2017 začíná BETA tak vzhůru na bojiště.

Comments are closed.