Další informace o slavné hře Doom je venku

2

Před nedávnem byly prodávány diskety s hrou Doom II, které nenabízel nikdo jiný než sám vývojář John Romero. Ten také zveřejnil další zajímavou informaci o tzv. postavě Doomguye, který byl vyobrazen na obalu prvního dílu.

Nejen samotná hra je již kultovní záležitostí, ale také její obal. Výtvarné zpracování a skvěle zpracované logo znají snad všichni. Obal byl ručně malován a jasně představuje hru, také pěkně vykresluje i dobu vzniku. Zmíněný John Romero na svém blogu prozradil, jak tento obal vznikl.

Předlohou měl být najatý mužský model, kterého přivedl ilustrátor Don Punchatz. Model měl pózovat polonahý s plastovou maketou zbraně. Bohužel s ním vývojáři nebyli spokojeni a tak mu měl John vysvětlovat co přesně po něm chtějí. Když ani po tomto model nepředvedl co chtěli, se John rozhodl mu to ukázat.

Svlékl si tričko, vzal plastovou zbraň a sám zapózoval. Což se vše líbilo a proto byl použit jako předloha pro slavného Doomguye. A přesně tak vznikla slavná póza heroického mariňáka. Aspoň dle slov vývojáře. Najatý model však nepřišel zkrátka, byl použit jako předloha pro démona, který Doomguye chytá za ruku.

Další informace o slavné hře Doom je venku
Ohodnoťte tento článek!
3.5 (70%) 2 hlas/ů

2 KOMENTÁŘŮ

  1. Zajímavé. Vždy, když vidím někde starého DOOMa musím zamáčknout nostalgickou slzu.

Comments are closed.