Hra po několika letech vývoje prošla skrz Greenlight a je dostupná na distribuční platformě Steam v české a anglické verzi. Tvůrci se zároveň dostali do finále Game Development World Championship 2017 , kde bojují o první místo.

Attentat 1942 vychází z původní hry Československo 38–89: Atentát, která je ve zvláštní, výukové podobě již od roku 2015 bezplatně k dispozici učitelům českých škol. Získala i několik mezinárodních ocenění. Aktuální verze, kromě nového názvu a překladu do angličtiny, přidává i další herní prvky, vylepšenou grafiku a je pro vlastníky původní hry zdarma.

„V počítačových hrách s válečnou tématikou většinou chybí perspektiva civilistů,“ říká Vít Šisler z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, vedoucí projektu a hlavní herní designér. „Attentat 1942 ukazuje válku a nacistickou okupaci z pohledu obyčejných lidí.”

Celá hra je založena na filmových rozhovorech, interaktivních komiksech a autentických záběrech. Postavy a jejich příběhy jsou fiktivní, ale byly vytvořeny na základě historického výzkumu a dobových svědectví. Na projektu pracují odborníci z Filozofické a Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy a Ústavu pro soudobé dějiny Akademie věd České republiky.

„Attentat je výsledkem unikátní spolupráce lidí z různých oborů,“ říká Jakub Gemrot z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy, vedoucí programátor projektu. „Za každou postavou, epizodou, osobním dokumentem nebo předmětem v příběhu stojí podrobné studium zdrojů a dobových materiálů,” doplňuje Marie Černá z Ústavu pro soudobé dějiny AV ČR. Vývoj finančně podpořilo Ministerstvo kultury České republiky a Technologická agentura České republiky a zisk z prodejů hry je investován do podpory vědy a výzkumu.

 

 

Český Attentat 1942 o skutečných událostech druhé světové války vyšel na Steamu
Ohodnoťte tento článek!
3.8 (76%) 5 hlas/ů