Dokážete řídit moderní tank?

16

No, není to úžasné? Jak se jim to jako mohlo stát? Všichni jezdíme tankem ve WoTku jako frajeři, s novýma mechanikami šel udělat i smyk, ale takhle nechtěně? Nebo chtěně?

Při tomhle videu nás napadlo, jak to asi může být těžké řídit opravdový tank. Ještě moderní. Řekl bych, že největší problém je slabá viditelnost a stísněné prostory. Spotřeba asi problém není, při dnešních cenách benzínu jsme úplně v klidu.

Jinak, kdyby vás zajímalo, jestli si někde můžete zařídit tank, tak ano. Hodinová jízda stojí kolem 22 až 30 tisíc Kč. Příprava na jízdu trvá zhruba půl hodiny, aspoň z toho, co jsem pochopil, složité to nebude. Tak co? Jdeme na to?

Dokážete řídit moderní tank?
Ohodnoťte tento článek!
4.23 (84.62%) 13 hlas/ů

16 KOMENTÁŘŮ

  1. A co takhle nějaký článek o muzeích válečné technik v ČR nebo EU, kam na výlet? 🙂

  2. Tak riadiť tank musí byť zážitok v každom prípade to či onak je to mohutný stroj takže asi tak.

  3. Osobne mám kurz vedenia bojového pásového vozidla T-72 a BVP je to čudné ale BVP sa riadi ťažšie ako T-72 tienené priestory problém niesu naopak čím väčšia tma v priestore vodiča tým lepšie viditeľnosť dopredu je na hrane ale dá sa to prežiť 🙂 viditeľnosť dozadu a bokov je nulová bezpečné riadenie tanku bez veliteľa je skoro nemožné dostať takýto šmyk ako je na videu je úplne jednoduché pri zaradenom piatom rýchlostnom stupni stačí málo a vozidlo je v šmyku T-72 ma 7 rýchlostných stupňov a áno riadiť tank je obrovský zážitok jak pre vodiča tak pre okolie.

    • vyzerá byť čerstvo popršané – vodič neprispôsobil rýchlosť mokrej vozovke, alebo ho možno len sral ten stĺp osvetlenia 🙂 ináč veliteľ ako trčal do pol tela von z poklopu musel schytať dosť pecky v oblasti brucha a chrbtice…

  4. prijde mi to jako fake toto video. ze by ten druhy tank ani nezastvil a nepodival se co se stalo? jestli je ten vojak nahore okey?

    • Ty jsi asi nebyl na vojně, že? A mimochodem, tanky mají vysílačky…

  5. Tak já byl na vojně ve Vyškově a když se dělali cvičné poplachy s výjezdem T-72 pro papalase, tak tanky vyjížděli prostřední branou z kasáren do prostoru, levá zatáčka z brány na kostkách a všichni smykem. Parádní podívaná s výbornou zvukovou kulisou.

Comments are closed.