Albion Online očima hráče

9

Nedávno jsem psal o hře se jménem Albion Online. Velké nadšení vystřídaly smíšené pocity, skepse a možná i zklamání. Zklamání z velkého očekávání. Ptáte se proč ? Pokusím se vám to vysvětli, bohužel to bude asi delší povídání.

Play to Win, nebo Pay to Win?

První dojmy z Albionu …. hm hromada lagů, nedostupný login pro všechny už první den Legendary učtu (hráči kteří si koupili Legendary účet měli přístup do hry první den po spuštění, Epic účet druhý den a Veteran až třetí den od spuštění). Dobrá, možná se přepočítali. Ale uběhly dva týdny od spuštění ostrého provozu a stále řeší problémy s lagy a taky s tím, že servery nezvládají větší počet hráčů. Takže aby to vývojáři opravili, přidali wait time pro login, který ve večerních hodinách, kdy hraje nejvíce lidí, je něco kolem půl hodiny každý den, žádné vyjímky (jako wtf, u hry za 100$ a miliardovými zisky mohli zařídit alespoň dost serverů, aby neodrazovali hráče od hraní zbytečným čekáním na puštění do hry.)

Další zrada u tohoto wait timu je, že i když se už jednou do hry lognete, pokud necháte hru běžet nějakou dobu bez dozoru, tak vás hra automaticky odpojí – no není to nádherné? Jdete vyřídit telefon, pak se vrátíte, můžete logovat znovu a stát v té půlhodinové frontě.

Sice máte k dispozici na své postavě všechny skilly a můžete dělat prakticky cokoliv, kopat základních 5 surovin, dělat z nich materiály, z materiálů výrobky a tak dále. Tohle by vás ale stálo tolik času a námahy, že je to pro normálního hráče prakticky nedosažitelné. Aby tvůrci tohle trénování trochu urychlili, tak máte dvě možnosti jak toto uspíšit. Koupit si prémiový účet, nebo si založit druhou postavu, kde budete trénovat tu větev skillů kterou potřebujete. Jaké to má výhody ? Na prémiovém učtu máte 20 learning pointů za den, za tyhle body se můžete naučit jednu úroveň skillu, pokud jste dosáhli 30 procent zkušeností v tomto skillu. Ale!!! Prémiový účet se nevztahuje na účet, ale na postavu. Takže i když máte účet za 100$ (Legendární) a můžete mít na účtu 3 postavy, tak prémium, které bylo v ceně učtu, máte pouze na jedné postavě, kterou si zvolíte. Pokud byste chtěli prémium na ostatní postavy, musíte si ho dokoupit pro každou postavu zvlášť.

Prémiový účet

Na fórech je spousta spekulací o tom jestli je hra pay to win (zaplať abys vyhrál). Výhody prémium učtu jsou takové, že bez něj sice hrát můžete, ale budete se ve hře cítit jako šnek mezi formulemi. Všichni budou dělat lepší věci než vy, rychleji než vy, navíc to co vyrobíte vy už dávno nemá žádnou hodnotu a výrobou těchto předmětů jen proděláváte.

Jeden příklad: pokud byste chtěli prodat dřevo a železo, nutné pro výrobu “fire staff”, koupili byste ho za 26 tisíc na jednu zbraň (to je opravdu dost). Když jsem se poprvé dostal na tuto úroveň, dala se hotová zbraň prodat za 40 tisíc. Takže jsem zbraně vyráběl za koupené suroviny a následně prodával se ziskem. “Hurá nejsem v žádné velké guildě a můžu vydělávat.” Uběhl týden. Cena surovin se prakticky nezměnila 26 tisíc jsou náklady na výrobu, ale hotovou zbraň už prodáte maximálně za 23 tisíc, tedy se ztrátou.
Pokud se pohneme dál a řekneme, že bych chtěl udržet krok s tím, co se vyrábí, abych mohl vyrábět level 6 zbraně, které cenu stále mají. Protože abych mohl vyrábět level 6 zbraně, musel bych natrénoval level 30 skill pro vyrábění “fire staffek” (na vyrábění level 5 stačilo mít level 10). To znamená vyrobit opravdovou hromadu a hromadu zbraní, než se dostanete na potřebnou úroveň. Pokud ale nemáte nikoho, kdo by vám sehnal suroviny, musíte je těžit, což vás dovede k dalšímu problému, těžit můžete suroviny jen té úrovně na kterou máte nástroj, tedy nástroj 4 úrovně může těžit suroviny 4 úrovně relativně rychle, 5 úrovně 2x pomaleji a suroviny nižších úrovní ještě rychleji. Tady si tvůrci dali opravdu záležet a vytrénovat si možnost použití pětkového krumpáče, abyste mohli těžit 6 stojí 4x více zkušeností než o úroveň níže (z vlastní zkušenosti můžu říct, že odemknout jednu surovinu pro level 4 trvalo opravdu dlouho nonstop mlácení krumpáčem). Pokud byste chtěli, můžete na toto použít LP které máte z prémiového učtu. Pokud vytrénujete 30 procent skillu, tak vás za cenu 130 LP (připomínám že přibývají průběžně po 20 za den, pokud máte prémium účet) čeká odemčení stromu a můžete používat krumpáč level 5 a tedy těžit železo úrovně 6.

Pokud hru neznáte, nejspíš vás čeká asi tahle reakce: „hur …. ááááá“. Sice totiž můžete těžit suroviny téhle úrovně, ale nemůžete je předělávat na materiál. Tedy na získání železa z rudy, nebo prken ze dřeva a podobně. Existuje také skill zvlášť pro každou surovinu, který si musíte odemknout. A je také takto drahý, cena kolem 100 LP, takže musíte předělávat suroviny na použitelný materiál, nasbírat takto 30 procent skillu a pak, jestli budete mít dost LP, můžete dodělat skill za LP. Když vezmete v úvahu, že skoro každý předmět se vyrábí z více druhů materiálů, asi získáte představu o tom, že dosáhnout kýženého výsledku je těžké. Souvisí s tímto i náročnost změnit vybavení, které používáte. Pokud jste doteď chodili například v plátovém brnění, odemkli jste si všechny potřebné věci na to, abyste mohli sbírat a předělávat železnou rudu, vyrábět plátové brnění a zjistíte, že byste raději chodili v něčem jiném, tak vás čeká další kolečko trénování. Toto ovšem řeší právě jen a pouze alternativní postavy.

Co uděláte? Založíte si první postavu. S touto postavou nebudete dělat nic jiného a nebudete dávat LP do ničeho jiného než do zbraní a zbrojí které jste si vybrali (pokud možno abyste nepotřebovali moc druhů surovin). Pak založíte další postavu, u té budete pro změnu jen těžit a předělávat ty suroviny které potřebujete a dávat LP do těchto skillů. Následně třetí postavu založíte a u ní budete dělat pouze výrobu těchto věcí. Proč ? Protože pokud si budete platit prémiový účet na všech postavách, dosáhnete kýženého cíle řekl bych o roky dříve, než kdybyste na jedné postavě dělali úplně všechno. Dovolím si tvrdit, že většina hráčů, seznámených s hrou, bude dělat právě tohle. Pokud tohle aplikujete na guildu, máte to samé, jenom ve větším měřítku. Takto se dostanete mezi nejsilnější hráče a guildy v Albionu za minimální čas. A co vás to bude stát ? Jen peníze. Za mě, bohužel, tohle je Albion online.
Prémium účet za herní peníze je už od prvních dní tak drahý, že se nevyplatí jej kupovat, protože místo abyste silvery použili na postup ve hře, tak je utratíte za nezbytný prémium účet (aktuálně stojí něco kolem 500 tisíc stříbrných za 1 měsíc).

480851-albion-online-1332x749

Vše je až neskutečně otravné, proto jsem příliš nehrál betu a hru moc nesledoval, protože ji překopávali tolikrát, až to bylo nezdravé. Vždy předem oznámili Wipe (mazání všeho), tak proč bych na svém zaplaceném účtu hrál, když mi za měsíc opět vše smažou a nedostanu za to vůbec nic. Proto hledám informace o tom jak co funguje na stránkách a fórech. Ptáte se jaký je v tomto problém? Je prakticky nemožné zjistit informace o něčem, jak co funguje, většinou člověk tvrdě narazí a už je pozdě.
Cože? Ve městě je lepší vlastnit budovy protože vrací suroviny a vydělávají kvanta peněz od ostatních hráčů? To si jdu postavit budovu ve městě. Aha všude plno tak nic.
Aha budova je obsazená na 30 dní pak ji můžu vydražit v aukci která trvá týden. Ok hodím tam pár peněz, nestačí to, no když sem nepřehodil tuhle budovu v aukci tak zkusím koupit jinou a ejhle jinde to zkusit nejde, protože peníze, kterými jsem zkoušel přeplatit nabídku na první budovu, se mi vrátí až po skončení aukce, přestože má nejvyšší nabídku někdo jiný. Navíc všechny budovy mají aukci ten stejný týden, takže prostě musíte vsadit na jednu kartu a doufat, že zrovna u téhle budovy máte na to přeplatit aktuální nejvyšší nabídku. Paráda.

Ok, jdu na google, protože nevím, jak tato aukce funguje a dočtu se navíc, že aktuální vlastník má právo vydražit barák za lepších podmínek a to tak, že jeho peníze se počítají dvojnásobně (musím přeplatit nabídku aktuálního vlastníka alespoň dvojnásobně).
No, jelikož se zablokují peníze na celou dobu, až do skončení aukce, tak alespoň zkusím něco našetřit a dát nabídku na poslední den aukce. Kliknu bid a aha! Ono to nejde, protože poslední den může přihazovat jen aktuální vlastník, na stránce s novinkou, kterou jsem našel na stránkách Albionu, to nebylo, protože tuto úpravu tam přidali někdy později.

Tyhle vychytávky se týkají úplně všeho, je to jako na DP, ve hře ani na webu se člověk nedozví, jak co funguje. Budovy vydělávají miliony vlastníkům, takže hodně štěstí při přeplácení někoho, koho to stojí polovinu.

Další paráda, které jsem si všiml na betě, se týká mapy, oni ji měnili snad každého půl roku a teď je to udělané tak, že prakticky všichni hráči jsou namačkání v jednom městě jménem Caerleon, odkud vedou porty do nejnebezpečnějších lokací, odjinud se tam dostat nedá. Světe div se, ono jim to laguje protože je hodně lidí na jedné mapě, takže v rámci města udělali portály které vedou k bance, k obchodníkovi, do kanálu nebo všude možně. Laguje to stejně. Navíc, když je ve městě spousta lidí, tak člověk krom lagů vidí ještě celé oranžové prázdné panáčky místo barevných lidí na koních.

Pokud by někdo čekal otevřený svět ala ultima nebo WOW tak taky narazí. Celý Albion je rozdělený do lokací, mezi kterými jde procházet jen v jednom místě (vždy uprostřed hrany mapy kudy vede cesta). Tak nevím … když už někdy dávno udělali WoW, kde je otevřený svět, proč nás tvůrci albionu takto omezují ?

“they are working on it”

albion-online-19201080

Ostrovy: Už je možné ostrov, který koupíte ve městě, přestěhovat jinam a to tak, že zboříte všechny budovy, které máte, sbalíte suroviny a potom zrušíte ostrov … na novém místě ale budete muset znovu zaplatit za nový ostrov a jeho rozšíření. Když to porovnám s domy v Ultimě, přijde mi celý koncept ostrovů neautentický. Každé město má někde u sebe moře, kde existuje tolik ostrovů, kolik je hráčů … ostrovy dělali roboti? Budovy na ostrovech, ať už guildovní, nebo ty vaše vlastní, nevracejí suroviny při výrobě čehokoliv, ve městě se vám vrátí 15 procent surovin zpět.

Přehled bonusů prémiovém účtu
 • 50% více zkušeností ze všeho co děláte (hodně velký vliv na rychlost tréninku všech skillů)
 • 50% více peněz ze zabitých nestvůr (opět citelně zrychlený trénink skillů spojený s brněním a zbraněmi)
 • 50% více natěžených surovin (v praxi to vypadá tak že vytěžíte 3 suroviny a přibývá vám na střídačku 1 nebo 2 navíc)
 • 100% více úrody a 100% rychlejší růst zvířat z farmaření – ne až tak důležité, veškeré farmaření dělá spousta lidí a proto je prakticky od začátku serveru prodělečné. To je spíše o tom, že pokud vás farmaření baví, budete z toho mít alespoň větší zásoby.
 • 50% menší poplatek na trhu – Když už nevymysleli nic jiného.
 • 20 LP za den – viz trénování výše
 • 10000 focus za den – to je druhý kámen úrazu na Albionu
Focus

Pokud cokoliv děláte na Albionu, můžete na tuto činnost použít tyto body focusu (soustředění), pokud používáte budovy ve městě, zvýší vám to návratnost surovin na 45% z původních 15%. Pokud na guild/vlastním ostrově, tak na 35% místo původních 0%. (Albion wiki uvádí špatné hodnoty, to jen tak na okraj, navíc mluví o městech v černých zonách a tam města prostě nejsou). Při vyrábění věcí je spotřeba těchto bodů hodně velká a moc věcí s tím neuděláte a ani nepředěláte moc materiálu. Dalo by se říct, že na tyto činnosti se to moc nevyplatí, pokud nepracujete s velmi drahými surovinami (level 6-8).
Další výhoda při vytváření věcí s focusem je bonus ke kvalitě vyrobeného předmětu (větší kvalita na Albionu znamená že jsou předměty silnější).
Kámen úrazu je opět farmaření. Pokud nemáte prémiový účet a focus nebudete utrácet za farmaření, tak se z něj stává absolutně prodělečná činnost. Semena koupíte od NPC obchodníka, nebo v aukci, stejně tak zvířata. A když zasejete/vypustíte do ohrady, musíte použít focus, abyste získali při sklizni semena/malá zvířata zpátky. Některá mají sice nějakou procentuální šanci na získání zpět, ale pohybuje se u zasívání například od 0 procent u mrkve až do 80 procent u salátu. Takže pokud byste focus neměli, budete neustále o semena přicházet a znovu utrácet peníze jejich nákupem.

Další postřehy
 • Pohybovat se mezi městy a lokacemi je strašně nepohodlné, nejsou zde žádné porty jako například u Ultimy, nebo WoWka. Takže cestování zabere spoustu herního času.
 • PvM je spíše Diablo než Ultima a dokonce jednodušší než WoW. I když je Albion PvP orientovaný, je rok 2017, takže bych to viděl jako velkou nevýhodu, zvlášť když měli peníze od hráčů už na betě a 3 roky hru “ladili”.
 • V každém městě máte jinou banku, vlastní tržiště a vlastní aukci vidíte jen ve městě, kde jste aukci spustili.
 • PvP se zdá dost nevyvážené, spousta hráčů si na to stěžuje.
 • Když rozdělujete věci, tak v ultimě si vybral kolik a vzal na kurzor, zde se to nesmyslně vyrobí do batohu a ty musíte scrollovat a kliknout. To po chvíli leze neskutečně na nervy.
 • Nejde scrolovat s itemem na kurzoru.

Co si o této hře myslet? I skvělá myšlenka, když je znásilněna, může dopadnout tragicky. Hru vychvalují hlavně hráči, kteří do ni dali spousty peněz a strávili na ni hodně času. Platit za prémiový účet na jednu postavu 9 euro měsíčně na takovouto hru, myslíte, že to má cenu?

Čekačka již asi zmizela, nicméně i tak mám obavy, že tato hra nebude to, do čeho bych byl ochoten investovat další peníze.

Albion Online očima hráče
Ohodnoťte tento článek!
3.81 (76.25%) 16 hlas/ů

9 KOMENTÁŘŮ

 1. Docetl jsem to do pulky. Autor si nespis mysli ze je to hra na tyden a nejlepe by mel top stav postavy za tyden. Ja hru ktera se hraje rok nez se clovek nekam doplaca vitam. Rychlokvasky typu zapni a zitra mas top level a pak chodit a narikat ze ve hre neni dost zabavy pro top levely timto prestat z nudy hrat je super cesta k upadku hry. Ocividne autor nezna stare mmorpg kde se hrac snazil pres pul roku aby neco mel.

  • prave ze zna, stejne jako vetsina z nas a nikdy nikdo nezazil aby slo za prachy zrychlit postup o polovinu … to je u takove hry vylozeny hnus

   • Tak nějak, nevadí mi na skilly makat, vzdyt na ultime to bylo daleko horsí. Tam jsi trenoval dny , mesice, a bylo to daleko mene zabavné. Nicméně nikdo si nemohl zaplatit dvojnásobne rychly expení

  • To pravě znám a velice dobře. Řiká ti něco ultima online ? Napřiklad Darkparadise, Endor, Manawydan .. Albion jsem dostal zaplaceny od bratra, který strávil na těchto podobných hrách ještě více času než já, a některé postřehy jsou od něj. Ano Albion je na dlouho …, nicméně vyznat se ve hře je pro laika dost nerealne, výhody prémiového učtu ze hry dělají Pay to Win, omezení prémiového učtu na postavu misto na acc, mi přijde jako strach o to aby lidi neměli X postav a nepřetížili tím databáze. Albion hraji vcelku dost dlouho, dvakrat mi smazali veškerý progress, je pravda, že poslední fazi jsem moc nedal. Ale od ostrého provozu jsem čekal rozhodně více. A nenapadlo mne, že když si zaplatím hru za 30 dolarů budu muset ještě plati 10dolaru mesicně aby pro mne hra mela smysl. Ted se dostanu do faze, ze když se budu mudit, tak si parkrat kopnu a pak to vypnu. Jako cloveka který jim přispěl na vývoj nemalymi penezi. Mne ostrá verze hodne sklamala. Nemyslím si ze hra která vyšla 10 let po wowku, byla 3 roky v testu, by musela vypadat takhle. Ano každý musíme vydělavat, nicméně podivej se na web, kolik prodali licencí behem beta testu. A spocitej si kolik udelali penez. Prijde ti to adekvatní produkt? Mi osobne ne … a to musím ríci, že jsem se na hru velice těšil.

  • Tak zrovna od takového hráče, který má trpělivost hrát hru rok, aby se “někam” dostal, bych očekával, že dočte článek až do konce, aby ho posléze “měl právo” plnohodnotně zkritizovat. To ale neudělal a ještě navíc to samé kritizuje.

   Nicméně nehledě na tuto výše zmíněnou podivnost, plně souhlasím s autorem článku. Tady nejde o to, jak dlouho trvá až se hráč někam dostane, ale jaké jsou rozdíly mezi hraním s PREMIUM učtem a bez něj, jaké jsou rozdíly když háč LEGENDARY začne první, EPIC druhý, VETERAN třetí a další hráčí třeba po týdnu a co teprva hráč co začne hrát půl roku po spuštění? Jak bude hra vyladěná? A ted nehovořím o lagování ale o vyvážení ekonomiky který je tvořená hráči. Trochu se o to zajímám, takže mě Albion nadchl ale zároven jsem byl zvědavej, jak se s různými věcmi vypořádají.
   Když opominu počáteční investici, aby si hráč mohl hru jen zahrát “zkusit”, tak tu je právě ta “hratelnost”, což je důležité ve všech hrách. Zde největší váhu hratelnosti dělá ekonomika, protože suroviny “dorůstají” a tak je to otázka času. Ano čas, tak hojně kritizovaný, i tak ho nepovažuju za největší zlo.
   Čeho jsme se osobně bál, že hráči, kteří mají právo se připojit do hry dříve, obsadí trh tak, že pro další hráče to bude už méně výhodné až právě spíše nevýhodné a stanou se z nich spíše pouhými “dělníky” pro “kapitalisty” a jelikož to hráče nebude moc bavit, o to víc, když si za hru zaplatí minimlně 30 dolarů, znechutí je to. Jenže jako v reálu, když nejsou dělníci, nemá kdovydělávat kapitalistům, takže i oni mají menší zisky a i pro ně to ude horší a horší až by to nakonec divergovalo do stavu, kdy pár hráčů na max levlu budou spíše mezi sebou bojovat, což je i to po chvilce omrzí, těžit vyrábět low level suroviny se málo komu bude chtít, když si pořádně nevydělá stříbrný na další postup. Z toho jsem měl obavy, že bude ekonomika tak nedodělaná a nevyvážená a pro novější hráče dá se říct hra nehratelná.
   Pořád mé obavy ale počítaly s tím, že i přesto hráč může získat vše, co hráč legendar s premium učtem, pouze ho to bude stát hodně času. Času … Fakt, že hra podporuje taková zvěrstva, jako zkoupení všech obchodních budov takto těmi legendary at. hráči, navíc jim to vydělává mnohem víc penez než jiným hráčům z těžení bez domu s obchodem a navíc že stačí majiteli budovi jen polovina a ještě navíc, že on má právo přihodit jako poslední, z toho dělá takovou podmínku, jako kdyby hra měla pravidlo, že obchody ve městě mohou vlastnit pouze hráči, kteří si v Předběžném přístupu koupili hru jako LEGENDARY (Tedy jim dali nejvíce pěněz i když ha ještě nebyla vydaná – vyhýbám se slovu “dodělaná”, protože dodělaná není).

   Mohli klidně udělat pro LEGENDARY učet, že mohou přistoupit ke svému ostrovu z jakéhokoliv města. Dle popisu v článku to vnímám jako celkem hodnotný bonus a ostatní hráče to nijak neovlivnuje.
   Nicméně v této hře, kteoru si zaplatíte jako kdejakou jinou, tak ještě navíc platíte měsíčně za premium učet(navíc pro každou postavu zvlášt), to je u mě znak jasné hamižnosti. Plně tedy souhlasím se “znásilněním” dorého nápadu jakožto tragedie.
   Jde také spekulovat nad tím, že právě pro větší motivaci jistých hráčů, kteří si rádi zapaltí úspěch, proto takto hru nastavili. Však si přece uvědomme. Vývojáři už za hru peňauze dostali, proč by se měli zajímat o ty, kteří do ni dalo málo penez nebo dokonce ještě ani nedali?

   Na mírnou obhajobu, vyladit program/ru aby byla bez chyby je velmi náročné, to, že jim to laguje nemusí být zrovna “že mohli koupit více serverů”. Věřím, že při testování jim servery nepadaly. Jen připomenu od autora lčánku a tkaé, co vím od jiných, co hru v průběhu předběžného přístupu streamovali, nehráli ji celou dobu, ale jen chvíli. Takže hra nebyla nikdy pod takovým náporem hráčů. Jestli ještě navíc změnili logiku tak, že musí být na jednom místě více hráčů, lagy jsou celkým logickým důsledkem a dá se to ohodnotit jako nedomyšlenost, než že se jim nechtělo platit další servery.
   Na druhou stranu, co se běžně dělá, tak se s lagy po vydání hry prostě počítá a hráči to musí zkousnout.
   Příklad v číslech. Dejme tomu že po vydání bude hru chtít hrát cca 900 lidí, dobře tak logika by říkala, to nadimenzovat třeba na 1000 nebo 1500(ještě bezpečnější model), jenže proč? Po pár měsících se průměrný počet online hráčů dostane na takových 500-600 takže jim stačí mít servery na cca 700-800, který to v pohodě zvládnou. I to je prostě problematika, kterou je třeba pořešit a ideálně pro dlouhodobě dobré výsledky.
   Ted se zdá, že je málo serverů, ale třeba hodnocení za rok by znělo mnohem optimističtěji.

   Nicméně řešení té “čekačky” a ještě navíc, že hra hráče vyhodila, když si šel třeba “odskočit” a zase další “čekačka” .. 😀 no to by mě teda za typrachy taky nebavilo. No jo, mají plno věcí, kde se zlepšovat, panauze na to mají, ted je tedy otázka, zda budou chtít, protože pouze motivace jim už může chybět.

   Ergo kladívko:
   Celkem s nadšením jsem po očku sledoval tuto hru a dost zvažoval zda si ji koupím ještě před vydáním. Neudělal jsem to a jsem velmi rád. I z dostupných informací jsem mírně zklamán a rozhodně za to, v jakém to je ted stavu, peníze utrácet nehodlám.
   Nejen že nepodporuji modely PAY2WIN, ale dost se mi tento model a tedy i autoři hnusí. Vím, že to lze vymyslet i bez toho, stačí chtít. :o)

   Jsou 4 typy hráčů
   1. neplatí si a netráví u hry tolik času
   2. neplatí si a tráví u hry hodně času
   3. platí si a netráví u hry hodně času
   4. platí si a tráví u hry hodně času

   Hráč, který si premium platit nebude (neheldě na zmíněný fakt nemožnosti získat obchod ve městě) nikdy nemůže být lepší než hráč (4) a obávám se, že odkonce nemůže být lepší ani než hráč 3 (jemu vydělává peníze ten obchod ve městě = nemusí trávit tolik času ve hře). Má to svoji logiku, když si něco platím, měl bych být lepší, jenže pak to ty druhý hráče přestane bavit. Jenže hra = zábava a pokud hra nebaví, není důvod ji hrát.

 2. Tiez som hraval ultimu roky.. Albion ma vela chyb hlavne ze sa to oznacuje ako MMORPG s open world ale ten open world by mali zmenit na parcel loading

 3. Než hrát tuhle hru, to už bych se pustil radši znovu do Runescape.

  • Kdyby to udelali poradne nebyl by problém, ale vypada ze z toho udelali pay to pay … dost penez za hru, dost penez za premko. proste muzes to hrat, ale pokud nebudes platit, nikdy nebudes vydelavat .. a postupovat jako ostatni, takze te to logicky nemuze bavit …

Comments are closed.