Je Albion Online nástupce Ultimy Online?

1

Hráli jste před spoustou let Ultimu Online? DarkParadise, Endor, nebo jiné světy byly plné RP hrdinů, kteří bojovali na straně dobra i zla. Ultima Online byla a zřejmě i stále je, nejzábavnější hrou na PC.

Můžete si říkat co chcete, ale ve své době hra byla nepřekonatelná. V době omezeného internetu bylo na serveru DarkParadise i více než 400 lidí online. To byla neuvěřitelné čísla, i když v dnešní době se to může zdá směšné. Nad 200 lidí se zpravidla začínaly projevovat lagy a probémy s konektivitou. Hardcore hraní mělo něco do sebe, veškeré vlastnosti a skilly jste si museli vytrénovat ručně, nasbírat věci a když vás potom u hřbitova přepadl bandita, když jste si spokojene pižlali kostlivce, bylo vám k pláči. Vybral vám mrtvolu a vám zůstalo jen spodní prádlo. O půlnoci se vyráželo do těch nejtěžších dungů, kde jste strávili i celou noc (někdy i více). Mnohdy jste byli i hodiny na jednom místě. Hráči museli být disciplinovaní a zkušení, jakákoliv chybička mohla zabít celou výpravu. A že se to mnohdy stávalo. Celá výbava, kterou jste získávali třeba půl roku, skončila na dně jeskyně pod obrovským drakem.

Albion si za poslední dobu prošel několika přípravami a úpravami, nyní již byla vypuštěna ostrá verze, což znamená, že vám nikdo nesmaže postavy a vybavení. Podobně jako u ultimy je potřeba těžit různé suroviny, u obchodníků a řemeslníků je můžete předělávat na různé vybavení, včetně zbraní a brnění. Všechny věci ve hře by měly být vyrobeny hráči, takže každý hráč by se mohl dostat ke všemu. Koncept je zajímavý, samozřejmě kapku zdlouhavější. Není to hra, kterou si pustíte na pět minut.

Hra bohužel není free to play, takže si ji musíte zaplatit. Nicméně se jedná o jednorázový poplatek, takže to není až tak hrozné. $29.95 stojí nejlevnější veterán balíček, kde získáte pouze přístup do hry a 30 dní nějakého prémiového účtu. Prémiový účet bohužel dává hráčům dost velkou výhodu, což může být na škodu. Ceny prémiových účtů jsou srovnatelné s jinými hrami. Popravdě je dost možné, že když mi prémiový účet vyprší, tak s hrou seknu. Nicméně zatím je to zábava, a šanci jí dám.

Hru můžete najít zde.

Také se můžete kouknout na nějaká česká videa z bety, kde by jste mohli získat minimálně představu o tom, jak hra vypadá a funguje.

Založení postavy

První kroky ve hře

Už mám koně, co dál?

Konečně boj …

Ohodnoťte tento článek!

1 KOMENTÁŘ

Comments are closed.