10 základních tipů na Pokémon Go!

0

Ahoj lidi, protože značně narostl počet dotazů na hru Pokémon Go a taky se oteplilo, rozhodl jsem se vyhrabat toto starší video, napsat k němu pár tipů, jelikož stále je skoro vše aktuální a pravdivé. K tomu jsem přidal pár svých věcí a brzo vydám další článek, kde popíšu podrobněji obíbenou Evee.

maxresdefault-10

Jak správně házet pokéball?
Pokéball můžete házet dvěma způsoby – buďto přímo na cíl, nebo tím, že ho roztočíte. Za roztočený pokébal dostanete zkušenosti navíc. 50 zkušeností dostanete taky v případě, že se vám podaří chytit pokémona na první hod, jde o novinku z druhé generace.

maxresdefault-11
Jak najdu další pokémony?
Jednoduše, chodit na výlety, na nová místa nebo na kole. Nicméně nejlepší je se pohybovat ve městech, jelikož na vesnicích něco najít, může být opravdu problém.
Pořád nacházím ty samé pokémony, jak najdu jiné?
Musíte se vydat na jiné místa, než obvykle navštěvujete, nejlépe jiná čtvrt, jiné město, jiný kraj. Dobré je dopředu prostudovat si mapu, jestli tam nemůžete najít nějakého zajímavějšího pokémona.
Jak získám silnější pokémony?
Síla pokémonů se určuje podle vašeho levelu. Proto je vhodné pokémony střádat, posílat je profesorovi a získávat candy. Abyste měli silnější pokémony, potřebujete mít větší level.

1-32Kde získám další pokébally?
Všechno vybavení v inventáři lze získat z pokéstopů. Ty se obnovují každých pět minut. Je rozumné si každý den otočit alespoň jeden pokéstop, abyste si drželi denní streak. Říká se, že za 7denní streak máte i větší šanci na artefakt. Nicméně to není potvrzené.
Jak můžu vylepšit CP pokémona nebo jak pokémona vyvinout?
Každým chycením pokémona dostanete dusty a candy, na zvýšení CP pokémona potřebujete jedno candy a nějaké star dusty. Na nízkém levelu není potřeba zvyšovat combat power, spíš se používá jen evoluce na získávaní expů. Za každou evoluci dostanete 500 expů. Když použijete vajíčko máte 1 000 expů. Doporučuji střádat, střádat, potom pustit vajíčko a půl hodiny evolvovat.
Kde získám coiny a jak obsadím Gym?
Coiny se dají koupit za reálné peníze, a to velice draze. Když ale obsadíte Gym, dostanete jednou denně pokemongogym10 coinů a 500 dustů. Za dalších 21 hodin můžete opět bonus vybrat. Obsazování Gymů je jednoduché – na pátém levelu si vyberete tým, nejlépe podle týmu svých kamarádů a pak můžete na Gymy útočit. Když útočíte na Gym svého týmu zvedáte mu zkušenosti a level. Když se povede zvednout level, bude možnost do Gymu přidat dalšího pokémona na obranu. Třeba zrovna toho vašeho.
Jak co nejrychleji udělám level?
Jak jsem psal již výše, nasbírat co nejvíce candy a potom pustit lucky egg a evolvovat. Nejlépe dělat evoluci jen první, jelikož druhá vás stojí zbytečně moc candy a nedá vám adekvátní počet expů.
Jak je ode mne vzdálený pokémon?
To už se od videa kapku liší, pokud vidíte stopy, je někde poblíž, zpravidla to bývá 50 m, ale řekl bych že to může být i 100 m, ale to je asi dost závislé na GPS.

maxresdefault-9
Kde se objevují vzácní pokémoni?
Dobré je si najít na Googlu nějakou mapku vašeho okolí, kde bude jistě napsáno nebo zobrazeno, kde jaký vzácný pokémon byl v poslední době spatřen. Většinou to jsou větší města, náměstí, parky a tak podobně.

maxresdefault-8

10 základních tipů na Pokémon Go!
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů