10 nejtěžších her, které ani jejich vývojáři nedokázali dokončit

2

Hraní her je vždy o výzvě. Těžké souboje se soupeři, s vámi samotnými a v některých případech dokonce se hrou kterou hrajete. Videohry byly vždy vytvářeny s tím, aby byli pro hráče dostatečná challenge a udržely je tak dlouhou dobu hrát. Nyní jsou hry více zlehčovány, avšak stále se najdou tituly, které plně otestují vaše skilly. Pojďme se nyní podívat na 10 nejtěžších her, které byli kdy vytvořeny.

Faster than light

… je hra, která vyžaduje vaše plné soustředění. Byla inspirována obtížností hry Super meat boy. Autoři se snažili vytvořit hru, která je dostatečně těžká , ale ne frustrující. Stále musíte kontrolovat hladinu kyslíku vaší posádky, bojovat proti nepřátelům a zároveň stále dávat pozor, jestli vaší lodi nedochází palivo. A to je pouze zlomek náročných věcí, na které se v této hře musíte připravit.

Ninja gaiden

8-bitová i novější 3D verze hry Ninja Gaiden nabízí spoustu obtížných momentů, se kterými se musíte vypořádat. Od nekonečných vln nepřátel po obtížné a odolné bosse. Tato herní série byla vždy známá díky své náročné hratelnosti. Spousta hráčů si myslela, že jejich snaha je zbytečná a tuto hru nelze dokončit.

Super meat boy

Super meat boy je indie hra, která nabízí záměrně náročnou hratelnost. Tato hra je skutečná challenge. Potrestá vás za každou malou chybičku, kterou uděláte. Ovládání se naučíte poměrně jednoduše, ale dokončit ji je pro některé opravdu velmi těžké. I když dokončíte normální levely, čeká na vás několik dalších, které jsou opravdová výzva. Při hraní této hry dejte pozor na vaše nervy a klávesnice.

Super Mario Bros: The lost levels

Tento Nintendo titul ukazuje, jak může být hra obtížná, pokud to vývojáři opravdu chtějí. Tato hra se vás, podobně jako ostatní zmíněné, snaží naštvat, ale zároveň být dostatečně klidná. Super mario Bros: The lost levels se zapsala do dějin jako nejtěžší Mario hra vůbec. Zdolat všechny překážky je velmi náročné.

Contra

Přesnost. Schopnost, které musíte dosáhnout jen abyste se mohli postavit této hře. Vypustí na vás hordy nepřátel, se kterými se musíte vypořádat. Aby toho nebylo málo, vaši nepřátelé jsou občas téměř nezničitelní.

I wanna be the guy : the movie : the game

Další hra z populárních klasických titulů, obtížná plošinovka obsahující spoustu nesmyslných bossů a náročných levelů, které se mění postupně během hraní. Narozdíl od Maria, nebo Super Meat Boye, tento projekt je zdarma ke stažení. Zapotí vaše mozkové buňky a zároveň otestuje odolnost vašich obrazovek, klávesnic a myší.

Devil May Cry 3: Dante’s Awakening

První vydání této hry v Americe nabízelo „normal mode“, který byl ve skutečnosti „expert mode“, který byl v Japonské verzi. Hráčům nezbývalo nic jiného, než se s toutu výzvou zkusit poprat. To ale hru udělalo více žádanou a její obtížnost pomohla dobře prorazit i dalším titulům. Další verze hry avšak obsahovala i slibovaný „normal mode“, který stále nebyl tak lehký, jak by se mohlo zdát.

Battletoads

Battletoads je v herním světě znám jako jedna z nejtěžších her na dokončení vůbec. Hned první titul se pyšnil velkou obtížností a společně s ní si vybudoval popularitu. Hra vás vždy bude držet na kraji vašich sil a donutí váš mozek myslet naplno.

Ghost ‘N Goblins

Ghost and goblins není pouze ďábelsky těžká hra, také vás nestydatě napálí způsobem, který by nikdo nečekal. Dokončení všech levelů vás i vašeho hrdinu jistě zapotí. Největší zklamání je poté na konci hry. Určitě všichni znáte hry, ve kterých musíte zachránit princeznu. Podobně je tomu tak i v této hře. Problém je, že zde žádná princezna není a autoři vás pouze zkoušeli. V roce 1985 opravdu věděli jak mučit hráče. Přestože se hra jmenuje Ghost and Goblins, potkáváme se zde s prvním herním „trollem“.

Dark souls 3

Absolutní král náročných, téměř nedokončitelných her je série Dark souls. Je to nepochybně nejznámější hra co se týká náročnosti. Spousta lidí si myslela, že hraním prvních dvou dílů se naučí tuto hru a vše bude lehčí. Opak je pravdou. Poslední díl přináší opravdové výzvy a ponoří vás do světa plného náročných bossů, těch nejtěžších v herní historii.

Já osobně se nespočet hodin zapotil u hraní Devil may cry a Super meat boy. A co vy? Hráli jste některou z her? Dokončili jste ji? Jaká byla pro vás nejtěžší? Napište nám do komentáře! 🙂

10 nejtěžších her, které ani jejich vývojáři nedokázali dokončit
Ohodnoťte tento článek!
4.33 (86.67%) 6 hlas/ů

2 KOMENTÁŘŮ

  1. Pamatuju si, že když mi bylo tak 10 tak jsem Contru i Supercontru otočil…

    Dneska nedokážu projít ani první level abych neztratil všechny životý 😀

Comments are closed.