Změny hratelnosti LoL pro rok 2018. Bude se hrát bez marksmanů?

0

Riot občas vydává své vývojářské deníčky, kde nastíní své plány pro budoucí dění na Vyvolávačově žlebu. V tom posledním se s námi podělila hlavní producentka Jessica Nam o informace ohledně změn v hratelnosti.

resolve

Jako první přijdou na řadu runy, které byly nedávno kompletně přepracované. Vývojáři jsou prý nadšeni, že s nimi hráči experimentují a vymýšlejí zajímavé kombinace, ale některé z nich ještě potřebují vybalancovat. Konkrétně byla řeč o runách z větve Resolve – Odhodlání. Jde o nejméně využívanou větev a to z jediného důvodu. Téměř každý šampión mnohem lépe využije ostatní odvětví.

Odhodlání ale není jedinou zmíněnou větví. Stejně tak i Inspiration potřebuje kapku doladit. Na profesionální scéně je to snad nejvyužívanější odvětví. To sice není nic špatného, ale chtělo by to trochu různorodosti. Některé z run navíc mají matoucí popisky a zatím nefungují tak, jak si vývojáři zprvu představovali.

V minulých letech bylo tradicí, že patch vychází každých 14 dní. Nyní se tento interval změní. Každé 4 týdny dostaneme velký patch, který bude obsahovat razantnější změny. Po dvou týdnech se pak budou objevovat menší updaty opravující momentální problémy v metě.

youtu.be-G9flvYe_DOA

Poslední věcí, o které se Jessica zmínila, je variabilita rolí pro jednotlivé šampióny. V průběhu letošního roku chtějí docílit toho, aby každý šampión nebyl připoutaný k jedné lince nebo džungli. V tomto ohledu dělají zatím menší úpravy, díky kterým se snad podaří dostat Ekka zpět do džungle. Morgana si pak díky nedávným změnám našla cestu na midlane.

Není to tak, že by Riot násilně tlačil šampióny na pozice, kam nepatří. Chtějí jen hráči nabídnout více možností. K tomu mimo jiné dopomohou nové předměty, díky kterým prý bude možné sestavit tým bez marksmana, což je v této metě nereálné. Zní to velmi zajímavě, teď ještě aby to tak opravdu fungovalo.

Loni to byli asasíni a runy, tentokrát by se hratelnost League of Legends mohla změnit ještě razantněji. Jen aby to zase nedopadlo tak, jako na konci každé sezóny, kdy se hrají tanci a meta je utahaná. To není dobré pro hráče, ani pro diváky profesionální scény. S nadcházejícími změnami by se ale letos mělo být na co koukat.

 

Ohodnoťte tento článek!