Zeptej se Riotu: LoL na stříbrném plátně

0

Uděláte někdy film ze světa LoL? Nebo třeba nějaké delší filmečky k postavám?

Sníme o filmech zasazených do světa League of Legends a o tom, že uvidíme své oblíbené šampiony, jak ožívají na stříbrném plátně, ale zkušenosti s ostatními snímky vytvořenými podle počítačových her nás varují. Většinou totiž nebývají zrovna kvalitní. A zatímco naše fandovská srdce nám říkají, že bychom se do toho měli vrhnout po hlavě, uvědomujeme si, že film je věc, kterou není dobré uspěchat.

To neznamená, že bychom nesondovali terén. Vyprávění příběhu na plátně ovšem vyžaduje zcela jiný přístup než vyprávění ve hře, takže se to nejprve musíme naučit. Máme spoustu talentovaných lidí, kteří aktivně experimentují s různými vypravěčskými formáty, a rozhodně doufáme, že jednoho dne si budeme moci výsledky těchto pokusů vychutnat i na velkém plátně (nebo na obrazovce, či prostě tam, kde to bude nejvhodnější). Také zkoumáme možnosti, jak lépe vyprávět příběhy, které jsme už napsali a napíšeme, jako například pomocí našeho nedávno spuštěného Světa LoL.

Nejdůležitější pro nás je, aby jakýkoliv přesah LoL do jiných médií byl věrný svému originálu a respektoval naši společnou vášeň k této hře a jejímu světu. Je to velká výzva, ale domníváme se, že bychom to mohli zvládnout, pokud se nebudeme bát obětovat dostatek času, abychom se naučili udělat to správně.

Ryze, spoluzakladatel Riot Games

gpgc8atw

Ohodnoťte tento článek!