Jak vznikají příběhy do League of Legends?

0

Možná to některé z vás překvapí, ale v League of Legends nenajdete jen náhodně rozházené postavy v náhodně vybraném prostředí. Pokud se ponoříte trochu hlouběji a zjistíte, že Riot už pro LoL vytvořil opravdu propracovaný lore. Jak něco takového v jejich týmu vzniká?

Doposud se mělo za to, že v Riot Games existuje jednotný tým scénáristů, kteří pracují jak na příběhu samotných šampionů, tak na okolním světě. Po tom, co nám ale Riot odkryl určité informace, jsme se dozvěděli, že tam panoval docela chaos. Vývojářský tým je totiž rozdělený do několika částí, přičemž každá pracuje na něčem jiném. Do nedávna to vypadalo tak, že každá část tvořila i příběh k nově vytvořenému obsahu a vůbec se nebraly ohledy na to, co dělá zbytek týmu. Následkem toho můžete najít v některých částech příběhu nesrovnalosti.

Tohle se už ale nebude opakovat. Od konce minulého roku byly určeni dva členové, konkrétně Ariel „Thermal Kitten“ Lawrence a Laurieho „Scathlocke“ Gouldinga, kteří každou novou část lore kontrolují. Ať už se jedná o skript, životopis nebo povídku, všechno nyní prochází pod jejich rukama.

Riot tímhle chce docílit toho, aby jejich hra stála na jednotném a fungujícím základu, který bude dávat smysl. Navíc se nebojí sáhnout do již vydaného obsahu. V poslední době jste mohli zaznamenat třeba příběhovou aktualizaci u Varuse nebo většiny šampionů z Noxu.

Jak vznikají příběhy do League of Legends?
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 2 hlas/ů