Jak vyhrávat za tanka

0

Hrání za tanka může vypadat jako nuda. Často proto vidíme, hlavně v low-elo, divizích hráče, kteří si vybírají převážně carry šampiony. Přitom samozřejmě doufají, že hru potahají 1v9 a ztrapní své protihráče.

Hrát tanka ale nemusí být jen nuda. Určitě vás baví vyhrávat a s tanky vyhrajete o dost více her v low-elo než s carry šampiony. Například v bronzu i silveru má největší win rate Amumu, na vyšší příčkách jsou i třeba Sion nebo Zac. Hráči v low-elo zápasech totiž nezvládají kitovat správně a často je tanci smetou z povrchu Sumonner’s Riftu.

Proč tank nemusí být jen nuda?

Věřte, nebo ne, i tanci můžou být zábavní. Velmi zadostiučiněné může být například trénování vašich plošných CC schopností. Je to navíc o dost jednodušší než předvádět mechaniky jako Faker. Většina tanků se navíc má vrhat dopředu, což je hlavní důvod jejich síly v silveru a bronzu?

Tanci navíc o dost lépe spolupracují s junglerem. Tanci totiž často mají o dost více CC než carry šampioni. Dobří tanci na ganky jsou například Amumu, Zac, Rek’Sai nebo Skarner. Na topu pak skvěle přichystají killy šampióni jako například Nautilus, Fizz (tank build), Gragas nebo Maokai. Často totiž vidíme šampiony jako Master Yi či Yasuo, kteří doslova žadoní o ganky, ale nemají na ně nárok.

Pokud vyhrajete lajnovací fázi, často budete skoro nesmrtelný díky nakoupeným tank předmětům. Hodně lidí tanky podceňuje, ale pokud se proti vám vrhne 2/0/7 Nautilus a použije na vás ultimátku a svoje ostatní schopnosti, budete asi jen těžko utíkat. I s malou pomocí (například Lux ultimátky) vás pohodlně zabije, i když vám pomáhá váš jungler a support.

Flexibilita tanků

Tanci nemusí být jen beranidlo, ale i tlustá zeď, která chrání AD Carry. Krom beranidla může hrát tank i tankového supporta se spoustou životů. Používání Zz’Rot Portálu je nejlepším způsobem, jak naprosto rozebrat nekoordinované týmy. Dalšími silnými utility předměty jsou například Locket of the Iron Solari nebo Knight’s Vow. S těmito předměty můžete ubránit své carry a díky tomu zničit 3 carry šampiony z jejich týmu.

Krom toho tanci mohou být i klasickými štíty z masa. Svými CC kouzly mohou snadno ochránit své carry hráče. Jistě vás otráví, když si chystáte Lee Sinův kop na soupeře o AD Carry a do toho vám do cesty skočí Poppy, přičemž skok vám zruší.

Na co si dávat pozor

Pokud prohráváte na lince, stáhněte se a čekejte na gank. Nepotřebujete riskovat a brát farmu za cenu toho, že vám bude hrozit smrt. Další důležitou věcí je dávat si pozor na složení soupeřova týmu. Proti týmu plného AD damage se vám bude hodit například Frozen Heart (snižuje soupeřům rychlost základních útoků) nebo Thornmail. Nezapomeňte však stavit vždy životy, které potřebujete, aby byl váš armor k něčemu.

Nejtěžší je naučit se správně využívat teleport, kterým můžete otočit téměř každou hru. Nezapomeňte ale, že svůj teleport můžete i zrušit.

Jak vyhrávat za tanka
Ohodnoťte tento článek!
4.33 (86.67%) 3 hlas/ů