Tank šampióni na topu jsou v patchi 7.9 slabí, a dočkají se proto buffů

0

Na rozdíl od minulých updatů ten letošní neudělal ze svého cíle nějaká OP monstra. Nerf Sunfire Cape a jiné tank předměty totiž hodně oslabily tanky hlavně na toplajně. Riot rychle vydal prohlášení, že bude na změnách a buffech pro tanky na topu intenzivně pracovat.

Patch 7.9 přinesl velký nerf damage na oblíbený tank předmět Sunfire Cape. Nyní sice dává velký damage do monster, ale to je tankům v podstatě k ničemu. Sunfire Cape se tedy vyplatí pickovat pouze na split push nebo do jungle, tankům nemá šanci pomoci v 1v1 situacích. U mnoho tanků to byl jeden z mála zdrojů damage, a proto šampioni jako Nautilus, Gragas nebo Malphite zaznamenali v posledním patchi velké oslabení.

Tyto změny masivně ovlivnily i win rate šampionů. Podle stránky champion.gg spadl win rate některých šampionů opravdu drasticky. Například Malphite spadl z 52-53 % vyhraných her pod hranici 50 %. Podobně se zhoršil win rate i u Gragase, který spadl z 51 na 48 procent. Nejhůř na tom jsou nyní šampioni jako Nautilus, který spadl ve win rate pod hranici 45 %. Naopak výrazně pomohl patch 7.9 papírovým damage šampionům jako Teemo, Yasuo nebo Pantheon či Jayce.

Riot plánuje buffovat jednotlivé šampiony a ne tedy celkově Sunfire Cape, který se jim líbí jaký je (i když je dle mého úplně k ničemu). Riot bude buffovat spíše damage schopnosti a staty těchto šampionů a chce jim dát přirozenou formu damage.

Tank šampióni na topu jsou v patchi 7.9 slabí, a dočkají se proto buffů
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 2 hlas/ů