Střízlivý pohled na změny Rift Heralda

0

Už jsme měli možnost se přesvědčit o obrovské síle nového Rift Heralda. Kdo ho vyvolá, získá v podstatě věž zdarma. Pokud ho někdo nezastaví, může se velký brouk propushovat až k inhibitoru.

Proč Riot takhle buffnul Rift Heralda a proč je to vlastně dobrá věc? Toplaneři do té doby v podstatě neměli o co bojovat (krom věže). Proto bylo pro junglery výhodnější soustředit svou pozornost hlavně na botlajnu. Na spodní části mapy totiž mohli krom věží získat i tolik atraktivní draky.

V posledním roce Rift Herald však nebyl žádné terno a vzhledem k tomu, jak málo nabízel v poměru k obtížnosti jeho zabití, ho týmy zkrátka ignorovaly. Pokud byli na toplajně či v jungli tank šampioni, nedokázali tento buff dobře využít. Nynější bonus za získání Heralda odměňuje naopak šampiony všeho druhu.

S novým Heraldem máte opravdu spoustu možností. Můžete se například s týmem spojit na midlane a díky Rift Heraldovi pushovat střed mapy. Aktivní část buffu můžete podržet i o trochu déle a využít ho pak na split-push side linek. Mou oblíbenou taktikou je však teleportovat se na botlajnu, kde je nejlepší zabít oba soupeře a následně zničit jednu či dvě věže. Díky rychlosti pushe Heralda vám ještě zbude čas na zabití draka.

Střízlivý pohled na změny Rift Heralda
Ohodnoťte tento článek!
3.33 (66.67%) 3 hlas/ů