„Sexy“ faktor v LoL

0

Poslední díl série Zeptej se Riotu se točil kolem sexy holek ve hře. No co si budeme nalhávat, sex se dobře prodává, a to hlavně v počítačových hrách. Na otázky kolem oblých tvarů v League of Legends odpovídal Jinxylord, designér šampionů.

V roce 2013 jsme cíleně opustili archetyp ‚dívek ve tvaru přesýpacích hodin‘, který jsme dlouhá léta používali. Měli jsme ve hře ohromné množství žen, které šlo všechny popsat slovy ‚Syndra, jen v jiném kostýmu‘. Potřebovali jsme větší rozmanitost. Existuje mnoho různých způsobů, jak vytvořit poutavé ženské postavy, aniž by se vše muselo točit kolem samotného sex-appealu. Já osobně jsem toho názoru, že velká rozmanitost ženských a mužských postav nám je výrazně ku prospěchu. Umožňuje nám to pokrýt spoustu specifických možností, a to je velice důležité, když máte seznam postav tak bohatý jako my.

MartinH: To je možná pravda, nicméně si nemyslím, že by atraktivita vzhledu záležela jen od toho, jestli je postava ženská, nebo mužská. Kdo vůbec ví, jak vypadá sexy trpaslice? Já ne a popravdě si ji ani nedokážu představit. Díky bohu.

20140224224442a0dpvt2lvesxbzrj

Jenže uplynula už opravdu dloooouhá doba (více než 3 roky) od chvíle, kdy naposledy vydali nějakou primárně atraktivní ženskou postavu (jako byly Lux, Ahri nebo Jinx). Je, myslím si, důležité, aby přišli s nějakou další krasavicí. Ne kvůli onomu „OMG SEX APPEALU“, ale protože „cítit se krásná“ je poutavý motiv postavy, ke kterému má mnoho hráčů blízko (muži i ženy). Podstatné je, aby vzhled šampiona DÁVAL SMYSL. Vizuální ztvárnění postavy by mělo zdůrazňovat její celkové tematické zaměření, ne s ním bojovat. To, jak vypadá Caitlyn, nedává u pravé ochránkyně pořádku žádný smysl. K Ahri  jakožto sukubě se její zpracování naopak nesmírně hodí.

MartinH: Myslím si, že je daleko více problematických vzhledů nejen u samotných postav, ale i u skinů. Je jasné, že když jsem si pořídil skin před třemi lety, nemůžu čekat, že skin bude stejně kvalitní jako momentálně vydaný nový skin. Nicméně když se přepracovávají postavy, mělo by se taky myslet na to, že některé skiny jsou opravdu dost zastaralé a ubohé. Osobně nejsem zastánce chroma skinů, které jsou dle mého dost zbytečné.

tumblr_ngvrn8onsg1robw4fo1_1280

Je také nezbytné si uvědomit, že i mezi „pohlednými postavami“ je obrovský prostor pro konkrétní vyjádření jejich atraktivity (není náhoda, že jsem o kousek výš uvedl jako příklady právě Lux, Ahri a Jinx). Dokud bude vzhled postavy sloužit svému účelu a bude v souladu s celkovým tematickým směřováním, neměli bychom se té „sexy cesty“ nijak obávat. V LoL je dost místa pro všechny.

MartinH: To ano, rozhodně ale občas nějaká nová atraktivní víla neuškodí, nebo se mýlím?

wallup.net
wallup.net
Ohodnoťte tento článek!