Patch 6.23 Ranked Bany

0

Přesouváme se do předsezónního prostředí, kouknout se na nejvíce banováné šampióny. Samozřejmě se podíváme na ligy Platinum a vyšší. Řekneme si proč jsou tak dobří, proč by jsme je měli zabanovat, popřípadě si je vzít do hry, pokud budou k dispozici.

Rengar

Rengar je v současné době nejvíce banovaný šampión napříč všemi úrovněmi a rozhodně je pro to dobrý důvod, proč se ho všichi bojí a banují ho.

Přepracování do Pridestalkera přidal stealth aThrill of the Hunt, nyní sice dává jen maskování, navíc jen pro nejbližší soupeře, takže mnozí doufali by to mohlo vést k vyváženi Rengara.

Bohužel, pokud jste si Rengara vyzkoušeli, je celkem jasné, že bude ještě přepracován. A k vyvážení vlastně nedošlo. Není nad to otestovat si vše ve hře.

Je to stále stejný dravec skákájící na lidi a likvidující nepřátele rychleji než blesk,

(Nejspíš budete tvrdit, že to je možná ještě rychlejsí).

Divošství je stále extrémně vysoké a škody obrovské. Bonetooth jako náhrdelník odměny nyní pracuje podobně jako assasin, ale také dává až 15 + (+ 30% bonus AD), pokud získáte všech 5 unikátních sestřelů.

Další velká část změn, které umožnily, aby se vrátil zpět v plné síle bylo snížení dravosti na 4 body, což ho opět zvedá mezi bestie, které se mohou pohybovat z jednoho nepřítele na druhého a stínat hlavy jako na běžícím pásu.

Empowered Bitva Roar nyní také odstraňuje všechny aktivní účinky zvládání davu, stejně jako poskytování crowd kontrol na 1,5 sekundy. To mu umožňuje jen skočit, získat imunitu CC a sundat svůj cíl.

Právě teď je opravdu silný a podle některých je nerf plánován pro patch 6.24. Ale do té doby,se ujistěte se, že jste ho zabanujete, a pokud ne, pokuste se jej získat pro tým. Aby jste se nemuseli starat o to, jak ho zastavíte. Dělá se to opravdu špatně, a pokud je u klávesnice dobrý hráč, rozhodně proti němu hrát nechcete.

rengar_0

Leblanca

Leblančino přepracování jí přineslo něco, co doposud neměla. Kapku se proměnila, nicméně hratelná je stále skvěle.

Sigil of Malice přesouvají do její pasivní schopnosti a zavedení Shatter Orbu.Leblanca nyní může poškodit miniona a použít rozbíti Orbu na poškození ostatních a vyčištění célé vlny minionů.

Je pravda, že LeBlanc nyní potřebuje více zručnosti k hraní, budete více závislí na použití Ethereal Řetězů. Nebude už tak jednoduché uprchnout z problémů. Ale zas naopak bude daleko zábavnější na hraní.

Ve správných rukou, je naprosto děsivá a její nová Mimic umožňuje větší univerzálnost a flexibilitu, se správnou rotaci skillů je jejich poškození ničivé. Shadow of the Rose je zajímavou možností, která bude zaměstnávat oponenty když bude dobře využita. Takže zkušená LeBlanca donutí summonery bát se a přemýšlet.

Nejlepší způsob, jak jí čelit na lince je stále stejný, s větším dosahem skillů a útoku bude dobře countrovaná. Takže long range šampióny.

Dobré možnosti counteru zahrnují šampióni jako Ahri, Orianna nebo Annie.

leblanc_4

Ryze

Ryze taky dostal rework, sice už před delší dobou, ale dostal mnoho změn. O několik updatů později ještě na seznamu nejvíce banovaných šampiónů. Ryze je hyper škálovácí mág, kterému to jde shodou okolností dobře na začátku, přesto často používá dva důležité itemy “Tear of the Goddess” a “Rod of Ages”. Dvousekundový cílený utok je příliš silná a Ryze je schopen udělit tunu AoE damage a taky poškození na jeden cíl. Za předpokladu, že nepokazí jeho skillshot a udělá správnou rotaci dovedností. V poslední době je to combo “ničitel”, které ničí vlny přisluhovačů a v mžiku rozmačkává všchny nepřátelské mistry.

Pokud se dostane do nepřátelského týmu, navrhujeme čelit mu s šampióny, kteří mají dlouhý dosah nebo mít šampióna, který má vyšší počáteční burst damage. Dobrým příkladem toho jsou Vel’koz, Orianna, Anivia a Malzahar. Všichni tito šampióni jsou schopni jej zatlačit a taky mají vyborné skilly na to aby jej roznesly.

ryze_7

Kha’zix

Kha’zix byl taky součástí menšího přepracovává, ale i přes změny ho opravdu můžeme zařadit jako carry junglera v nejnovějším patchi. Prostě stále je nebezpečný.

Tím že tři kempy jsou sólové nemá problém je totálně zničit, a ostatní kempy zruší taky bez větších problémů včetně raprotů, ti mohou z počátku dělat problémy. Jelikož z počátku nemá AoE útok. To se ale během pár levelů zlepší. Jelikož jako jeden z první itemů většinou staví hydru.

Neviditelné zlo během ganků dokáže neskutečně potrápit linky, obrovský skok ze stínu na nepřátelské carry a během jednoho či dvou útoků jej pošle do věčných lovišť. Dokáže taky counterovat nepřátelskou jungli. Díky skoku, který mů slouží jako escape skill.

Kha’zix je v mnohem větším bezpečí vzhledem k tomu, že už není detekovatelný vision wardou. Během teamfightů je těžké zacílit útoky proti proti neviditelnému nepříteli.

Pokud jste v jungli proti Kha’zixovi, naše doporučení by bylo buďto hrát tanky junglera, abyste nedostali velké burst damage a tím mu pak mohli vzdorovat. Například Skarner nebo šampión jako je Ivern, kteří se mohou vyhnout jeho counterjunglingu rychlým čištěním campů a štíty bránit sebe a svůj tým.

khazix_3

Hecarim

Hecarim byl úžasný již před posledním patchem. Tenhle s ním ale dokonale zamával a vystřelil ho do nebes.
Předsezónní patch přinesl změny, které Hecarimovi jen a pouze pomohly. Dokáže vyčistit džungli ve velké pohodě, když je rychlý a ví jak na to. Problematické tábory, jako jsou Raptoři nebo Krugs nejsou pro něj žádný problém. Jeho ganky nejsou nejlepší, ale pokud se dostane do dobrého úhlu s ničivým chargem. Minimálně donutí nepřítele použít všechny prostředky, proto aby utekl. Jako třeba flash.

Další velkou změnou bylo zavedení Courage of the Colossus. Hecarim je druh šampiona, který chce, aby se nepřátelé shlukovali do skupinek, proto aby měl jednodušší charge. S Courage of the Colossus se dostane mezi nepřátele a způsobí tuny poškození a penetrace, aniž by okamžitě umřel.
Pokud chcete hrát proti němu doporučujeme použít Ivern. Skvělý counter na Hecarima. S keřem, co je důležitější má silný štít. Ivern může bránit sebe (a jeho spoluhráče).

hecarim_1

Shyvana

A konečně, Shyvana. Ona není v současné době na vrcholu top 15 banů, ale jako snad všichni víte, poslední patch s ní kapku zamával. Je dost možné, že se začne objevovat stále více a více jako napadený pick. Ten pak dokáže hodně efektivně potahat hru a pohltit velkou dávku damage.

Patch 6.23 jí přinesl nějaké buffy, včetně přerušitelné Dragon’s Descent, které nyní také dává další životy.

Shyvana dost možná nejrychlejší jungler, pokud jde o čištění kempů, díky tomu může velice jednoduše vykrást i protivníkovy kempy, pokud je nechá bez dozoru. Shyvana může sólovat draka od 4.úrovně a brzo dostane další výhody.

Nejlepší způsob, jak zastavit Half-dragona je, naházet na něj množství zpomalení a jiných crowd controlů. Mimo dračí podobu nemá mnoho slabostí až na svůj dosah, takže je snazší držet ji pryč od carryček, a pomalu ji ukousat k smrti.

shyvana_6

Ohodnoťte tento článek!