Old school Mid Lane

0

AP Kog’maw je jeden z old school picků který jsme mohli vidět v podání Froggena a dalších midlinerů v druhé sezóně. Po reworku Kog’mawa, tento trend zmizel. Od té doby, byl znovu přepracován a v 6.19 se opět vrátil.

Začal se znovu objevovat na mid lince a jeho winrate je jeden z nejvyšších ve hře. I přesto se stále moc nebere. A to ani jako ADC, přitom má jednu z nejlepších late game ve hře.
Můžete se zeptat sami sebe, proč hrát Kog’mawa s assasiny skákajícíma z leva do prava?

Odpověď je vcelku prostá.

172
Jeden z hlavních důvodů, proč se Kog nehraje tak moc je ten, že pokud proti němu stojí assasin, nebo mág, který má obrovský burst damage vymaže ho z mapy jedna dvě. Kog’maw je výborný, když vidíte, že proti vám na lince nestojí žádný assasin, nebo burst mág. Pak dokáže být nezastavitelný. Hlavně proto, že jeho late game je možná silnější než late game od Vayne.

169
Pokud se ho chystáte hrát, sledujte vždy pick protivníků, hlavně dávejte pozor na ty, kteří vás mohou outrangenout (mají větší dostřel než vy), jako jsou Oriana, Viktor, Ryze, Cassiopea a v neposlední řadě hit posledních dní Elementární Luxka. Ta je v poslední době hodně oblíbená. Proč asi?

Kog’maw má užásný poke damage s Living Artillery a velmi překvapivý burst, když může kombinovat Void Ooze s rychlým Caustic Spittle a Living Artillery útokem, aby proclo Thunderlord’s Decree. Stačí prostě útočit, farmit a být trpělivý. Když máte Koga na midu, nejste tolik závislí na supportovi a jste svým vlastním pánem. Takže pokud umřete, je to hlavně proto, že nemáte přehled o tom, kde je nepřátelský jungler. Klič ke kvalitnímu Kog’mawovi je hlavně v precizním lasthitování, a pravidelnému pokování nepřítele na lince. Zpravidla pokud má méně HP než vy netroufne si na vás. To mi věřte.
Tak co? Už začala nová sezóna?


kogmaw_battlecastskin

Ohodnoťte tento článek!