Obléhání nexusu, nový mód v League of Legends

0

Co je to obléhání nexusu? Určitě mnoho z vás mělo spoustu otázek, když jste ve svém klientu zahlédli nový mód Obléhání nexusu (Nexus Siege). Obléhání nexusu je herní mód, kde se střídá útočící a obléhací tým. Každá hra má dvě části, po první části si nepřátelé vymění strany a pozice. Úkol je zdánlivě jednoduchý: Zničte nepřátelský nexus co nejrychleji, nebo co nejdéle ubraňte ten váš.

Nejdivnější věc na tomhle módu je, že kompletně odstranili vyvolávačovy spelly, které byly nahrazeny novými, útočnými nebo obranými. Jak si na obrázku níže můžete všimnout, na mapě jsou jakési kruhy a šestiúhelníky, taktéž polovina mapy modrého týmu chybí (modrý tým je ten, co momentálně útočí).

half-0

Ani jedna strana se nemusí bát o farmu, protože penízky z poskoků byly v tomto módu kompletně odstraněny. Díky pasivce dostanete ale potřebné peníze dostatečně rychle. Takže nakupte itemy, zvolte si lajnu a zkuste co nejrychleji prorazit vaší linkou. Ideální šampioni pro tento mód jsou spíše ti, co více vydrží, rychle pushují linku a dokážou rychle zničit nepřátelské věže. Spousta postav zde může najít dobré uplatnění, ale jestli vážně chcete někomu zničit den, zkuste Ziggse, Dariuse, Garena, nebo třeba Luciana. To jsou ti, kteří v tomto módu velmi dominují.

Teď to bude poněkud složitější. Pojďme si rozdělit útočný team na Tým 1 a obranný na Tým 2.

Tým 1 má 20 minut na to, aby se dostal skrz 2. věž, inhibitorovou věž, inhibitor a následně zničil nexus. Vždy záleží na tom, jak Týmu 1 trvá dlouho zničit nexus, protože stejný čas dostane Tým 2, který má za úkol to zvládnout rychleji. Pokud to zvládl, vyhrál. Jak jsem již zmínil, vyvolávačovy spelly byly v tomto módu kompletně odstraněny a nahrazeny novými, pojďme si k nim něco málo říci.

ÚTOČNÉ/OBLÉHACÍ SPELLY

Siege balista

1-0

Jak název napovídá, slouží k obléhání. Postavíte ji blízko nepřátelské věže a balista na ni začne útočit. Tato obléhací zbraň je slabá, jen tři nepřátelské auto attacky ji zničí. Proto je dobré dát jí třeba do keře, nebo někam, kde není na první pohled vidět, anebo jí důsledně bránit.

Vanguard banner

vanguard-0

Tato vlajka dává vašim poskokům buff. Jednoduše, když jsou v rozsahu, dostanou stejný buff jako z Barona v klasické 5v5. Ztratí ho, když vyjdou z dosahu vlajky. Toto je velmi dobrá volba hlavně pro AP postavy, které nedokážou tak rychle pushovat linku jako ostatní.

Shield totem

shield-0

Díky tomuto totemu dostanou vaše obléhací zbraně štít.

Port pad

4-0

Toto můžete kdekoli umístit a dáte tím možnost vašim spojencům se na tuto věc teleportovat.

OBRANNÉ SPELLY

Tower Surge: Beam of Ruination

5-0

Tento spell zajistí, že se z vaší věže stane Xerath, chcete-li Lux. Samozřejmě ne doslova. Vaše věž vystřelí silnou střelu, která dává velký damage. Ideální věc, jak vyhrát duely, obzvlášť v začínající fázi hry.

Tower surge: Firestorm bulwark

8-0

Představte si, že vaše věž může vlastnit „Zhonya’s Hourglass (Zhonyini přesýpací hodiny)“ a Gankplankovo ultimátku. Vážně je tomu tak, věž je na 6 sekund imunní vůči nepřátelským útokům a poté kolem ní začne padat ohnivý déšť.

Entropy field

7-0

Tento spell zpomalí nepřátelské šampiony a úplně zastaví poskoky, které se nachází v této zóně. Toto je dobré používat, když potřebujete získat nějaký čas.

Flash zone

6-0

Tohle je velká legrace, jak jste jistě poznali z názvu, jedná se o flash zónu. Jak jsem už zmiňoval, v tomto módu byly odstraněny veškeré vyvolávačovy spelly včetně toho, který je nejpoužívanější – Flash (skok). Tímto ho získá váš tým na 5 sekund nazpět. Každou sekundu máte flash znovu, tím pádem ho můžete použít až 5x.

Trošku složité, nicméně zajímavé a velice zábavné.

Já osobně nejsem člověk, který by se v League of Legends tahal za každým novým módem. Přijde mi, že většina módů je celkem nezáživná, když nepočítám U.R.F. Samozřejmě tento mód jsem vyzkoušel a opravdu jsem se velice bavil. Bude k dispozici o víkendech 24.3 do 26.3 a 31.3 až 2.4, takže určitě doporučuji vyzkoušet!

Obléhání nexusu, nový mód v League of Legends
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů