Nový šampión do LoL: Kai’Sa – Dcera prázdnoty

0

Minule to byl roztomilý aspekt soumraku v podobě Zoe, tentokrát nový šampión přichází z temnějších krajin. Kai’Sa dokázala v Prázdnotě přežít celé roky díky tomu, že se mezi zdejšími predátory sama jedním stala.

Riot sliboval, že příští šampión bude mít opět unikátní herní styl a tentokrát to nebude nic pro nováčky. Abyste za něj potahali zápasy, budete ho muset zahrát perfektně. Kai’Sa opravdu všechno tohle splňuje. Bez nějakého toho skillu a agrese se tady neobejdete. Pojďme se podívat, z čeho se skládá její kit.

Vývojáři si poslední dobou nějak oblíbili dávat šampionům hned dvě pasivní schopnosti. Ani Kai’Sa tedy není výjimkou.

  • Žíravé rány – každý auto-attack označí nepřítele plazmou. Po pátém úspěšném útoku obdrží nepřítel bonusové poškození odvíjející se od jeho chybějícího zdraví. Stupně plazmy zvyšují i znehybňující efekty spojenců.
  • Živoucí zbraň – Kai’Sa nosí symbiotický oblek, který se přizpůsobuje jejímu hernímu stylu a upravuje její schopnosti. Co přesně to znamená se dozvíte u jednotlivých skillů.

Kai’Sino Q není skillshot, takže stačí aby nepřítel byl v oblasti dosahu. Škoda, že nám ve videu není přímo vidět, jak velký rozsah tato schopnost má.

  • Ikacijský déšť – Kai’Sa vyšle projektily, které se rozletí rovnoměrně k okolním nepřátelům. Pokud některého zasáhne víckrát, další projektily dávají snížené poškození.
  • Živoucí zbraň – Pokud má Kai’Sa dostatek bonusového AD, ikacijský déšť vyšle větší množství projektilů.

W se velmi podobá tomu Swainovu, tedy alespoň co se dosahu týče. Může tak z bezpečné vzdálenosti například kontrolovat, jestli se nepřítel nechystá na draka nebo barona Nashora.

  • Pátrač prázdnoty – Kai’Sa vyšle projektil, který odhalí prvního zasaženého nepřítele, dá mu magické poškození a dva stupně plazmy.
  • Živoucí zbraň – Při dostatečném množství bonusového AP bude mít tato schopnost vyšší poškození, přidá jeden stupeň plazmy navíc a při zásahu vrátí část své přebíjecí doby.

Její E by se dalo připodobnit ke Q od Ashe nebo W od Xayah jen s jedním podstatným rozdílem. Schopnost se neaktivuje hned. Musí chvíli počkat, než zase bude moci útočit.

  • Supernabití – Kai’Sa shromažďuje energii a na chvíli má zvýšenou rychlost pohybu. Nemůže ale útočit. Po shromáždění dostatku energie tasí svoje zbraně a na několik sekund má zvýšenou rychlost útoku. Auto-attacky zkracují přebíjecí dobu schopnosti.
  • Živoucí zbraň – při dostatečné rychlosti útoku je v intervalu, kdy nemůže útočit, neviditelná.

A konečně ultimátní schopnost, která je jako dělaná pro agresivní hráče, kteří nechtějí jen postávat za zbytkem svého týmu, ale po hlavě se vrhnout do akce. Pokud ji ale budete používat nerozvážně, můžete si spíš uškodit.

  • Instinkt zabijáka – Kai’Sa se bleskurychle přesune do oblasti kolem nepřítele označeného plazmou. Získá štít absorbující poškození.

Kai’Sa je opravdu tím, co vývojáři slibovali. Splněný sen pro každého hráče Vayne. Zatím totiž byla tak nějak jediným šampiónem, který z risku mohl vytěžit opravdu mnoho. Vzhledem k její pasivce a měnícím se schopnostem by se mohla objevit i na jiných pozicích než AD Carry. Osobně mi přijde nejlákavější varianta s rychlostí útoku, kdy Kai’Sa získává neviditelnost po použití E. Její kit jí dovoluje celkově obehrát silnějšího soupeře. Ale abyste toho docílili, budete si ji muset dobře natrénovat.

Hned při vydání také dostane jeden skin, jehož splash-art si můžete prohlédnout níže.

kaisaskin

Nový šampión do LoL: Kai’Sa – Dcera prázdnoty
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 2 hlas/ů