Azir byl velmi dlouhou dobu velice dobrý šampion, hrál se často v LCS a ve správných rukou, znamenal opravdové peklo pro nepřátelský tým. Poté se ale jeho winrate a celkově možnost ho hrát potopili jako Titanic. Proč se to stalo?

Začátek byl opravdu kolosální. Azir se svými vojáky mohl kontrolovat téměř celou linku, měl crowd control, poměrně dobré cooldowny a velice silnou late game. Přesto nebylo tehdy tak jednoduché ho hrát na vyšší úrovni. V LCS a vyšších divizích velmi dominoval.

Poté přišel první nerf. Stává se to často u nových šampionů, když jsou po vydání příliš silní. A tak tomu bylo i u Azira. „Naštěstí tento nerf nebyl tak silný,“ říkal jsem si. To jsem však nevěděl, co s ním Riot dále plánuje.

Jak jsem již zmínil, první ani druhý nerf nebyl tak rapidní. Zvýšili Azirovy cooldowny, snížili mírně damage. První katastrofou byl třetí nerf, který z championa, který byl dlouhou dobu jeden z nejlepších midařů, udělal jednoho z vůbec nejhorších. Jeho vojáci se při přesunutí (Q) přestali stackovat, což bylo celkem rapidní oslabení. Aby toho nebylo málo, i jeho damage byl ještě snížen. Nyní se už nevyplatí vůbec hrát. Snažit se od začátku hry, abyste získali killy a poté dávat jen průměrný damage prostě nemá smysl.

Riot měl s Azirem pravděpodobně jiné plány. Na rozdíl od damage jeho rychlost útoků a jeho štít při použití E byl zvýšen. Snažili se z něj asi udělat tanky-mága. To bohužel nevyšlo, a Azir stále nic nevydrží. Pravdou je, že Azir ve zkušených rukou, s velkými mechanickými schopnostmi znamenal skutečné zlo. Proto byl první nerf určitě oprávněný.

azir_warringkingdomsskin

Vývojáři z Riotu chtějí na Azirovi pracovat a upravit nebo kompletně změnit některý z jeho spellů a udělat vyrovnanou postavu. Oni sami uznali, že je nyní Azir velmi slabý. Chtěli by vrátit to, co na něm hráči tak milovali, ale zároveň ho nedělat tak silného, jako byl na začátku. Na změně Azira nyní pracuje Wav3Break, který bude všechny hráče co nejdříve informovat a stejně tak i my.

Osobně doufám, že Azir se v blízké době přesune na lepší pozice. Je to velice zábavně a originálně navržená postava, která si nezaslouží zůstat hluboko v moři nehratelných šampionů.

Azir – jeho zrod, úpadek a slibná budoucnost
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů