Neobvyklé startovací nákupy na LoL profesionální scéně

0

V posledních týdnech jste si na profesionální scéně mohli všimnout neobvyklých nákupů na první úrovni. Krom tří klasických Doran předmětů jsme totiž měli možnost vidět i tři jiné nákupy. V tomto článku se dozvíte v jakých případech takové předměty kupovat.

Long Sword a tři Health Potiony (ADC)

První cestou nákupu je skrze Long Sword. Ten marksmanům přidá sice více attack damage než Doran’s Blade, ale žádné životy ani lifesteal. Důležité je hlavně proti komu stojíte na lince. Pokud proti vám hraje Zyra nebo Brand, vyplatí se vám mít v early game ty dva Health Potiony navíc.

S tímto nákupem můžete vyléčit až 450 životů, což je přibližně o 220 více životů než nákup s Doran’s Bladem. U každého se to ale liší podle toho, kolik základních útoků s Doranem uštědříte vašim protivníkům a také, jak dlouho trvá vaše první setrvání na lajně. Doran’s Blade je tedy dlouhodobějším řešením, protože ho dobře využijete i v dalších fázích hry.

Pokud postavíte na začátku Long Sword, měli byste mít plán, co z něj v brzké době postavit. V současnosti je nejlepší z něj postavit části Youmumu’s Ghost Blade. Dalším způsobem se ale dá také využít jako postavení části Maw of Malmorius, například proti v současnosti populárnímu Ziggsovi. Pokud hrajete Dravena, můžete ze svého Long Swordu postavit také Vampiric Scepter, základ Bloodthirsteru, která vám nabízí o dost větší lifesteal než Doran’s Blade.

Díky Long Swordu získáte samozřejmě více sustainu v early game a rychlejší power spike. Doran’s Blade navíc stejně nakonec často prodáte, takže je Long Sword někdy i cenově výhodnější.

Boots of Speed a čtyři Health Potiony (ADC)

img_1241

Další možností, se kterou jsme se setkali, je start nákupem Boots of Speed a čtyř Health Potionů. Tuto možnost jsme viděli často u Jhina, ale dá se využít i u dalších šampionů. Boots of Speed vám díky zvětšenému movement speedu pomohou hlavně lépe dodgovat (vyhýbat se) skillshotům. Proti šampionům jako Jhin, Zyra nebo Karma tedy tento nákup využijete nejvíce.

Boots of Speed vám také samozřejmě nabízí dřívější příchod na linku. Tento nákup se vyplatí i pro mobilní šampiony jako právě Jhin. Díky čtyřem Health Potionům máte v early game znovu větší možnost se díky nim vyléčit. Nevýhodou tohoto buildu je nedostatek attack damage, který pocítíte nejvíce při farmení pod věží.

Tři Rejuvenation Beady a jeden Health Potion (Top)

img_1243

Nakonec i něco pro toplanery. U některých hráčů jste mohli zaregistrovat koupi tří Rejuvation Beadů. Tento předmět totiž má extrémně nízkou nákupní a dost vysokou prodejní cenu. Jeden si koupíte za 150 goldů a prodáte ho za 105. Díky tomuto buildu získáte samozřejmě velký health regen, který se vyplatí hlavně v delších laning fázích.

Pokud hrajete například Shena, rádi si jeden necháte, protože z něj můžete postavit Tiamat, ze kterého se staví Titanic Hydra.

Neobvyklé startovací nákupy na LoL profesionální scéně
Ohodnoťte tento článek!
3.67 (73.33%) 3 hlas/ů