Nedoceněný Volibear

0

Jednou z tajných zbraní dnešních dní je Volibear. Ten je v této době velmi silný, relativně jednoduchý a je to odolný hrdina s dostatečným poškozením.

Schopnosti

Pasivka – Pokud se dostaneme pod kritickou hranici životů (30 %), aktivuje se u nás rychlé léčení.

Q – Volibear dostane bonusovou rychlost pohybu, pokud běží k cíli. Následující útok udělí větší poškození a přehodí nepřítele přes naši hlavu.

W – Naše základní útoky budují stacky. Každý stack zvyšuje naši rychlost útoků. Pokud dosáhneme 3 stacků (maximum) můžeme spell použít a kousnout nepřítele nemalým poškozením.

E – Volibear mocně zakřičí a udělí poškození. Nepřátelé jsou zpomaleni a minioni zastrašeni.

R – Voliberovy základní útoky způsobují řetězové blesky, které zraňují čtyři cíle v okolí. Volibear má také zvýšené poškození.

Tipy: Q resetuje čas základního útoku a lze bonusové poškození z této schopnosti udělit i nepřátelské věži. Schopností Q lze také nepřátele přehodit přes úzké zdi.

E dokáže zastrašit i ducha vyvolaného Mordekaiserem, taky umí například vyrušit clonu z ultimátky od Shaca (lze tak snadno odhalit toho pravého Shaca).

Vždy pamatujme, zda máme aktivní pasivku či nikoliv. Lze s ní například jít pro kill pod nepřátelskou věž.

volibear-spelly

Schopnosti si vybíráme podle následující tabulky. W je náš primární spell udělující poškození, a proto ho maxujeme první.

Runy

Runy volíme především defenzivní. A to armor, magic resist a životy. Zbytek je pak doplněn zvýšenou rychlostí útoků, která nám pomáhá udělovat větší poškození a také rychle nastackovat naše W.runy

Masteries

Volíme 12/0/18. Masterky jsou poskládány spíše defenzivně. Finální volbou je Grasp Of Undying. Tato volba nám umožní udělovat zvýšené poškození odvíjející se od množství maximálních životů a zároveň nás léčí.masteries

Build

Náš finální build by měl být vyvážen mezi odolnost a zároveň poškození. Budeme tedy stavět dva až tři offenzivní itemy a zbytek budeme stavět defenzivně. Itemy volíme hlavně podle situace. Najít ten správný build chce trochu zkušeností a tréninku.voli-build

Ohodnoťte tento článek!