Sezóna nám brzo končí, jak nejlépe zvládnout její konec? (část 1.)

0

Do konce sezóny nám zbývají dva měsíce. Jak se nejlépe soustředit na její konec a vyhrabat se z bronzové ligy? To se vám pokusíme poradit. Já osobně se držím několika pravidel, velice dobře mi pak vychází, co si naplánuji. 

Každý ví, že základem je dostatečný počet odehraných her a pozitivní přístup. Když z vás bude vyzařovat toxicita, nepovede se vám vyšplhat nikam, ať jste sebelepší.

Nejlepší cesta vzhůru je vybrat si vhodného šampióna. Pokud nejste příliš skillově zralí, vyberte si takového šampióna a takovou pozici, která bude dostatečně účinná a jednoduchá.

Mezi šampióny, kteří jsou momentálně velice kvalitní a účinní, patří například tito:

  • Janna
  • Singed
  • Malzahar
  • Soraka
  • Rammus

Mezi oblíbené šampióny patří například:

  • Tristana
  • Thresh
  • Vayne
  • Lee Sin
  • Lucian

singed_5

Pokud si vybíráte pozici, doporučuji preferovat tu, která vám nejvíce vyhovuje. Co přesně máte dělat na dané pozici vám samozřejmě taky poradíme, nicméně ne vždy to musí být pravda. Ale pokud se těchto základních kroků budete drže, rozhodně vám to pomůže.

TOP linka: Může vypadat velice odstrčeně. Nicméně je důležité sledovat mapu a reagovat na vše, co se děje. Pokud si můžete vzít teleport, je to skvělá možnost, jak pomáhat spodním dvěma linkám. Pokud si koupíte vision wardu, dáte ji někde šikovně do houští, například nad spodní buff, můžete pak jednoduše skákat na pomoc i bez ward od spodní linky.

MID linka: Zde je hlavní kontrola nepřátelského džunglera. Pokud víte kde se nachází, nebudete mít problém se před jeho přepady bránit. Je dobré nejpozději od šestého levelu začít pomáhat TOP lince, popřípadě BOT lince. Někdy linka potřebuje pomoci, protože je pod tlakem, jindy to je zase lehká asistence pro vašeho šampióna.

soraka_4

ADCarry: Hlavní rozdavač poškození ve vašem teamu. Z počátku se co nejvíce soustřeďte na farmu. Poslední údery do creepů jsou hlavním zdrojem vašich příjmů. Pokud máte agresivního supporta, je potřeba toho využít. Nebojte se útočit a hlavně soustředit se na nepřátelské ADCarry. Měl byt to být protivník, který uděluje větší poškození než support. Pokud má protivník papírového supporta, dá se soustředit na něj, nicméně pozor, aby se vám to nevymstilo. Během týmových bojů je potřeba držet si správnou pozici.

Support: Nevděčná pozice, nicméně mnohdy klíčová. Není jen důležité být oporou pro své ADCarry, ale taky pro celý svůj tým. Support si musí hlídat řeku, aby ho tam nepřekvapil některý nepřítel. Je dobré držet si minimálně jednu trvalou wardu na mapě. Nejlépe na nějakém záludném místě, jako je řeka, nebo různé průchody. Hlavně se držte s vaším největším damage dealerem, abyste jej udržovali na živu.

lucian_6

Džungler: Jeho úkol je vcelku jasný. Pomáhat bot lince a mid lince, aby byly konkurenceschopné a aby mohly účinněji přemoci své protivníky. Rozhodně vhodnější je podporovat bot linky vzhledem ke vzdálenosti kempů a hlavně lepší možnosti připsání nějakého toho killu. Nezapomínejte být v pohybu a hlavně dát o sobě vědět.

Pokud zvládnete hrát dostatečný počet her a řídit se jistými pravidly, zvládnete se dostat tam, kam potřebujete. Sezóna bude končit začátkem listopadu, takže máme zhruba dva měsíce na to splnit si své cíle.

Sezóna nám brzo končí, jak nejlépe zvládnout její konec? (část 1.)
Ohodnoťte tento článek!
4.13 (82.5%) 24 hlas/ů