Master Yi – build a tipy

6

I když máme stále takové období temna mezi sezónami, spousta hráčů se snaží vytáhnout si elo na Flexi rankedech co nejvýše. Dají se používat šampióni, kteří jsou v této chvíli tak trochu broken, nicméně není nic lehčího, než použít jednoduchého šampióna, kterého zvládne zahrát prakticky kdokoli. Mezi takové šampióny určitě patří Master Yi. Prakticky stačí jen útočit.

Děkuji hráči FzFrost za právo využít jeho video pro článek.

Nejlepší je samozřejmě v jungli, dokáže ji vyčistit fakticky efektivně. Staví se na rychlost útoku, Blade of the Ruined King + AD. Jungle item Enchantment: Bloodrazor. Jako poslední můžete můžete postavit nějaké brnění. Například Guardian Angel, nebo něco jako Dead Man’s Plate popřípadě Randuin’s Omen.

Jak na něj?

Master je vynikající na jakýkoli papírové šampióny. Dokáže rozsekat kohokoli včetně Vayne, ale jen když je šikovný. Sám jsem ho hrával se Smitem, k tomu jsem dával Flash, nebo Teleport pokud si věříte. Když nemá enemy team moc šampiónů, kteří by vás mohli rozsekat dříve než vy je, vyplatí se určitě teleport. Jak pro counter ganky, tak třeba pro backdoor.

Když váš tým provokuje nepřítele a nedovolí mu portovat zpět do báze, vy můžete teleportovat Mastera za jejich linie a v mžiku rozkrájet veže, inhibitory, nebo dokonce i nexus. Jen si musíte dávat pozor na to, že nemáte kam utéct. Nemáte žádný escape skill.

Jak proti němu?

Master Yi má problémy hlavně se stunama a exhaustem. Dle mého jeho největší counter je Warwick hlavně díky ulti a podobnému buildu, jako se jede na Masterovi. Nicméně od Bronzu po Gold je to jeden z nejlepších tahounů Ela v League of Legends. Hlavně proto, že proti slabším hráčům jste schopni rozsekat celý tým, nebo hru sami otočit. Na co by jste si měli dávat pozor, je countrování jungle. Hlavně proto, že pokud vám nepřítel ze začátku pokazí farmu, bude se vám to špatně dohánět. Nějaká vision warda se u vašeho bufu určitě hodí.

Martin Havránek – Jakého šampióna používáte vy pro taháni Ela?

a52042f817444f95813f5c93fe74e13e masteryi_9

Master Yi – build a tipy
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

6 KOMENTÁŘŮ

 1. V předsezóně jsem naprosto ztracený. Několik sezón je můj mail ADC. Ale meta assasinů je šílená. Obzvlášť, když člověk jde solo.. Většinou si člověk moc nezahraje. Čekám, kdy se bude hrát na bot lince assasin a support. Možná se vrátí na tuhle pozici i Morde.. Každopádně se těším na jarní split LCS, který ukáže kam se meta posunula 🙂

  • Tak víš jak, u LCS se můžeš kouknout co se hraje, ale nemůžeš to hrat stejne protože oni hrajou hlavně na farmu. Aspoň většina týmů. Pak je jeden TF a konec. Do toho splitu bude ještě tolik patchů, že se může ledacos změnit. Hlavně třeba ti Assasini. Rengar je dost broken… a ADC to v dnešní době maj opravdu těžké.

   • Pro ADC už byla utrpení tanky meta, kdy si Hecarim prostě pro ten kill skrz tým doběhl a nikdo s tím neudělal nic. Teď do toho assasini, kteří odzvonili umíráček pro adc.. Ano, v LCS se hraje jinak. Ale dá se tam alespoň zjistit silná stránka champů a buildy 🙂 A trošku mi to pomůže ve škrábání zpět 🙂

    • Mne nejvce z ADC sere Kalista , je proste slaba 🙁 oni sice tvrdi ze na vyssim elu dobra, ale v porovnani s jinymi adc je slaba …

     • Viděl jsem Reklesse.. No.. V jeho podání slabá není 😀 Riot se k ní vyjadřoval. Má v plánu nějaký buff, ale je prý u ni hrozný problém s její mechanikou. Pokud se pokusí jí buffnout pro normální hráče, aby pro ně byla hratelná, tak u Pro hráčů bude OP a vyslouží si nejspíše 100% Pick/Ban ratio. 🙂

Comments are closed.