Lolkaři zvýšili prize pool turnaje MSI o 1,4 milionu dolarů

0

Možná jste už přemýšleli, jak moc si profesionální hráči League of Legends vydělají. O smlouvách od jejich organizací toho moc nevíme, ale o cenách za turnaje toho víme docela dost. Lolkaři letos zvýšili nákupy Conqueror Karmy a ward skinu prize pool druhého největšího turnaje roku téměř osmkrát. Prize pool tedy z 250 000 dolarů vzrostl na přibližně 1 700 000 dolarů. Toto číslo však může ještě vzrůst.

MSI napodobilo úspěšně poslední světový šampionát, kdy fanoušci LoL Esport zvýšili prize pool o přibližně 2,8 milionu dolarů. Stejně jako u Worlds šlo i letos 25 % výdělků z vybraného skinu a wardy do celkového finančního ocenění pro týmy. Jednoduchými výpočty jsme zjistili, že do prize poolu přispěli hráči nákupem v hodnotě přibližně 800,000 Conqueror Karma skinů. Hráči celkem utratili více než 728 milionů Riot Points.

img_0087

Pokud letos Lee “Faker” Sang-hyeok, z týmu SK Telecom T1, vyhraje i toto MSI, přijde si i on na pořádné peníze. Zajímavým faktem je, že Faker pomohl vydělat svému korejskému týmu více než šest milionů dolarů, což je více než 143 milionů korun. Sám si tedy připsal na svůj účet více než milion dolarů, a to ani nevíme, kolik mu platí jeho organizace SKT. Podle nepotvrzených informací dostává ale Faker více než tři miliony dolarů ročně a jeho rodina má zaručená pracovní místa v organizaci také.

Ohodnoťte tento článek!