V LCS letos jasně dominovali tři marksmani

0

Celý letošní jarní split byla meta v obou LCS regionech velmi nevyrovnaná. Trojice marksmanů Jhin, Ashe a Varus se hráli opravdu hodně, a to hlavně na úkor jiných AD Carry.

Tito tři šampioni byli picknuti celkem v 544 hrách. I přesto, že byli tito šampioni často banováni, všichni ostatní ADC se dostali dohromady pouze na číslo 306.

Ashe se hraje od jejího reworku, v roce 2015, celkem běžně a patřila k nejhranějším pickům na ADC až dodnes. Jhin a hlavně Varus se stali populárními marksmany pouze díky velkým buffům lethality předmětů. Armor penetration byl totiž reworkován na lethality. Oba šampioni z těchto změn získali více než kdokoli jiný, a proto zůstali na špičce pickovaných šampionů velmi dlouho.

Tato meta se ale v posledních týdnech měnila, a to díky buffu Blade of the Ruined King (BotRK) v patchi 7.5. Možná byste si mysleli, že tento buff pomůže šampionům, kteří si staví tento předmět, a lethality šampioni by tak zůstali v metě. To se však nestalo. BotRK byl totiž tak silný, že ho zkrátka koupil každý marksman. Kdo ho nekoupil, byl ve značné nevýhodě. Jhin se tedy trochu propadl, a naopak začali zářit šampióni jako Ezreal nebo Lucian.

Tato změna sice změnila trochu hrané šampiony, ale stále mezi top třemi ADC jsou Ashe a Varus. To se nejspíš nebude měnit ani v budoucnu.

V LCS letos jasně dominovali tři marksmani
Ohodnoťte tento článek!
7 (140%) 2 hlas/ů