Jarní split: 10 zákazů v profi zápasech

0

Riot již dlouho uvažuje o tom, jak zatraktivnit samotnou hru. A nyní se pro Jarní split dočkáme jedné novinky. Bude to banování 10 šampiónů během draftu. Nebude tomu ale tak, že zabanuje každý tým 5 šampiónů najednou.

Vše bude kapku jinak. První část výběru šampionů bude stejná jako doposud. Obě strany zakážou tři šampióny a poté začne vybírání šampiónů. Prvního šampiona volí modří, poté dva červení, pak dva modří a nakonec si jednoho šampiona vezmou opět červení. Pak proběhne druhá fáze banování, ve které se obě strany střídají, tentokrát začínají červení. Nakonec přijde na řadu poslední fáze výběrů, v níž si červení vezmou jednoho šampiona, modří dva a pak červení zase jednoho.

jrhv0
Výsledek bude ten, že každý člen týmu přispěje svým dílkem ke každé části výběru a banu. Zatím se ale tato změna neobjeví v klasické hře. Jde o to, že je potřeba vyladit některé detaily, jako například dobu při čekání na zápas. Už nyní je čekací doba dost dlouhá a kdyby přibyly ještě čtyři další bany doba by se ještě natáhla. Jedna varianta je změnit čas který máte na výběr šampióna. A taky na samotný ban.
Jak celá změna bude vypadat se dozvíme při prvních zápasech Jarního splitu. Rozhodně opět zajímavý krok Riotu pro zatraktivnění hry. Ve hře přibylo obrovské množství šampiónů, a není je potřeba reagovat na každý krok nepřítele, aby nedošlo k tragédii. Neříkám, že zakazování šampiónů v klasické soloQ bude mít nějakou logiku, ale můžeme doufat, že tomu tak na vyšším elu bude.

Zdroj Riot

Ohodnoťte tento článek!