Jak na Shaca

0

Shaco se stává velice oblíbeným junglerem. Patch 7.3 je typický silnou Lethality a tak se i Shaco ubírá tímto směrem. Druhou silnou alternativou je stavěj ho na ability power (ale k tomu až jindy). Zde se vám pokusíme dát pár tipů jak být za Shaca úspěšný.

Lethality

Nejdříve bychom si vysvětlili pojem Lethality. Lethality je flat armor penetration, která navíc závisí na levelu protivníka. V patchi 7.3 dostala silný buff a tak se vyplatí ji stavět.

Earlygame

Doporučuji začínat na Blue buffu s picknutým W (Jack in the box). Stačí vám tři boxy na lehké usmrcení Blue buffu bez pomoci. Poté pokračujte na Wolfy a dále na Red buff. Po těchto kempech byste měli mít lvl 3 a máte na výběr s gangem na mid nebo bot. Pokud se žádná z linek nedá gangnout pokračujte ve farmení jungle kempů. Po usmrcení všech kempů následuje skok do fontány a pokračování farmení nebo gangování linek. Po dosáhnutí levelu 6 lze zabít draka bez pomoci. Důležité je zkontrolovat si wardy u draka, abyste zbytečně nezemřeli a nedarovali enemy teamu draka. Velkou výhodu také získáte zabitím Rift Heralda a získáním jeho buffu.

Jak vlastně správně gangovat? Skočit pomocí Qčka a dostat se za záda nepřítele zahradit mu cestu Wéčkem. Objevit se z neviditelnosti klasickým útokem do zad a trefit ho dýkou (Éčkem). Pokračovat klasickými útoky až do smrti nebo úniku nepřítele.

Lategame

Po zvládnutí earlygame se dostáváme do fáze teamfightů. Váš úkol v team fightu je smazat nepřítelova carry. Qčkem se dostat za přední linii nepřítele a tam provést přesný řez v jeho řadách. Můžete také splitpushovat. Jste silný 1v1 proti protivníkům a můžete kdykoliv neviditelní zmizet.

Summoner spell

První spell je jasný a je to Smite. Druhý spell je volitelný. Můžeme si vybrat mezi Ghoustem, Ignitem a Flashem. Nejvíc doporučujeme Ignite který nám pomůže dostat se k zářezům.

Masteries

Ideálně 12/18/0. Zakončené Thunderlordem.

Build

Boots of mobility, Ravenous Hydra, Yomuu´s Ghostblade, Duskblade of Drakhtarr, Edge of Night, Junglerský item: Warrior později lze vyměnit za Infinity Edge

Doufáme, že vám tento návod alespoň trochu pomohl. Přejeme hodně zářezů a vyhraných her.

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte
Předchozí článekSandbox: Zmeny efektu omráčenia
Další článekKonec Season 3
Jsem student Vysoké školy chemicko-technologické. League of Legends hraji již od první sezóny a nehodlám kočit.