Graves dostane zpátky doutník!

0

Před dvěma roky na League of Legends udeřila silná cenzura. Gravesův doutník byl odstraněn z splash artu. Všechno bylo od té doby špatně. Téměř v každém příspěvku od Riotu na sociálních sítích se objevilo populární meme „…But Graves can’t have a cigar.“ Vzniklo spoustu vtipných obrázků a komunita proti tomuto kroku protestovala.

Jednalo se převážně o to, že tuto hru hrají téměř všechny věkové kategorie a je dostupná téměř po celém světě. V každé zemi jsou trochu jiná pravidla a každého může pohoršit něco jiného. Spousta ostatních her jako Wolfenstein: The New Order, GTA nebo třeba Dying Light si prošla tvrdou cenzurou kvůli zobrazování symbolů, velkému množství krve a užití drog. Cenzura se nevyhnula ani League of Legends. Riot nechtěl být obviněn z propagace tabákových výrobků nebo zobrazování drog. Proto se rozhodli Gravesův doutník odstranit.

RiotSilver: „Spoustu z vás si jistě říkalo, proč byl Gravesovi odebrán doutník. League of Legends tehdy riskovalo cenzuru, věkový požadavek, dokonce zákaz v některých zemích kvůli propagaci drog a tabákových výrobků. Tehdy jsme museli odstranit i houby z Teemova splash artu.

Riot nyní, po dvou letech, změnil názor. Přestali se strachovat o finanční úpadek nebo věkový požadavek pro hraní hry. Rozhodli se konečně Gravesovi vrátit doutník. Jaký to bude mít dopad v určitých zemích, můžeme zatím jen spekulovat.

Graves dostane zpátky doutník!
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlas/ů