Dotaz na Riot: Jak dlouho trvá naplánovat mistrovství světa?

0

Jak dlouho trvá naplánovat mistrovství světa? V jakém předstihu začínáte s přípravami?

Podobné otázky slýchám poměrně často, takže jsem si řekl, že by nebylo špatné trochu poodhalit, jakým způsobem probíhá spolupráce s některými z nejslavnějších stadionů světa a plánování našich největších akcí daného roku. Do úvodního plánování turnajů je zapojeno několik různých týmů obsahujících stovky lidí (jak z Riotu, tak od externích partnerů) a vše začíná zhruba v ročním předstihu. Nebylo tomu tak ale pokaždé. Každý rok jsme plánovací postup vylepšili a zajistili těmto velkým týmovým úkolům větší podporu. Když jsme byli například roku 2013 posledně ve Staples Center, naplánovali jsme celou akci za necelých 6 měsíců!

world_championship_2015_league_of_legends

Když se rozhodujeme o tom, jaká potenciální místa konání zahrneme do užšího výběru, přichází ke slovu několik různých faktorů, například technické zázemí, dostupnost, lokace apod. Všeobecně vzato ale máme zájem především o poutavé prostory, které se budou líbit hráčům a soutěžícím týmům. To ovšem může být problém, jelikož čím je nějaké místo konání prestižnější, tím méně času máme na úpravu scény a zkoušení před samotným zahájením turnaje. Jedná se totiž o místa, kde několikrát týdně hrají profesionální sportovní týmy, a nemůžeme zkrátka říct: „Hele, nemohli by Lakers a Kings hrát tenhle týden někde jinde, abychom měli víc času na přípravu naší akce?“ Závaznou rezervaci je navíc nutné provést 12–18 měsíců dopředu a při práci se pak spoléhat na místní pracovníky a vybavení.

Například při letošním finále ve Staples Center jsme měli od příjezdu prvního kamionu do spuštění zahajovacího ceremoniálu jen pouhých 30 hodin. Na samotný nácvik nám tak vyzbyly jen dvě nebo tři hodiny, protože v 16:00 muselo začít živé vysílání! Na jedné straně jsme měli jen mizivý manévrovací prostor pro případ nějaké chyby, na druhé straně komplikované efekty a složitou choreografii. Museli jsme tedy sáhnout po jistých výjimečných opatřeních.

worlds_2015_groupstage_1920x1080

Pokud jste se dívali, snad jste si všimli látkového boxu zavěšeného nad basketbalovým hřištěm. Jednalo se o speciální materiál, který pohlcuje promítané světlo, a přitom je pro kameru téměř neviditelný. Pro nasimulování správného efektu jsme společně s partnerem vytvořili video animaci, která při záběru z určitého úhlu vypadala jako 3D. Abychom měli jistotu, jak to bude ve výsledku na kameře působit, vyrobili jsme v dílně v Burbanku model v měřítku 1:18 a nacvičili si pohyby kamery pro ostré vysílání.

 

Po několika týdnech testování jsme v Citizens Business Bank Arena v kalifornském Ontariu postavili model v životní velikosti, abychom si natrénovali sestavení komplikovaného látkového boxu, nastavení více než 80 projektorů, choreografii příchodu orchestru a Zedda a umístění oné ohromné bedny o rozměrech 3 x 3 metry během 3 minut! Až když jsme si to nacvičili, byli jsme připraveni jít s tím do Staples.

Doufáme, že se vám všem ten výsledek líbil, ale i se vším tím plánováním a nácvikem to bylo až do posledního okamžiku o nervy. Bez takto detailních příprav bychom si však o něčem podobném mohli jen nechat zdát. Mimo jiné, plány na rok 2017 se už rozjely, takže naše týmy mají opět plné ruce práce.

Bi0major, vedoucí globálního obsahu esportů

worlds_teams_infographic_0

Ohodnoťte tento článek!