Budoucnost deseti banů na live serverech

0
Zdroj: Brofresco

Ve hře League of Legends se již delší dobu mluví o přidání možnosti deseti banů na live servery. V současnosti tento systém funguje v LCS, LCK a jiných profesionálních ligách. V jednom z posledních videí od Riot Games jsme se však doslechli, že by se toto mohlo dostat i do ranked her na live serverech.

Všem divákům se to na profesionální scéně líbilo, ale Riot stále nad změnou váhá. Mezitím co tato změna uchlácholí běžné hráče, nováčky spíše odradí. Se zvýšeným počtem banů bude totiž růst i potřeba většího počtu šampionů. Z šestnácti potřebných bychom se tak měli dostat na číslo 20. Riot proto uvažuje, že tuto formu banů zavede pouze v určitém typu her. Zároveň Riot uvažuje o výši dostávání IP za jednotlivé hry.

10bans-208394

Letos bychom se tedy měli dočkat tohoto systému. Místo toho, jak je to v pro-play, by měl mít každý hráč možnost zabanovat jednoho šampiona. To by mělo ještě více vybalancovat velikost vlivu mezi jednotlivými hráči.

Jedním z největších bodů proti je samozřejmě strach z dlouhého čekání na hru. A to hlavně nezapomínejte na lidi, kteří hru opustí sekundu před začátkem. Riot dlouhému čekání na hru chce předejít tím, že by se na banech dohodli hráči již před hrou a domluvení šampioni by se zakázali prvním a čtvrtým hráčem, tedy podobně, jak tomu je na profesionální scéně.

Ohodnoťte tento článek!