Budoucnost aktualizovaného klienta

0

Daší otázky na Riot se motaly kolem nové verze klienta. Některým se nový klient líbí, jiným nikoli. Já osobně změnu vítam, jelikož je potřeba jít dopředu. Já jsem vám připravil jen stručný výtah z odpovědí vývojářů.

Líbí se mi starý klient tak, jak je. Proč nemůže Riot po skončení bety nadále podporovat starého i nového klienta zároveň?

Jedním z hlavních důvodů, proč starého klienta Riot nahrazuje, je snaha umožnit vývojářům vydávat rychleji funkce, o které mají hráči zájem. Zastaralá technologie použitá u původního klienta znemožňovala vývojářům pracovat na nových funkcích v rozumném tempu.

Proč v aktualizovaném klientovi ještě stále chybějí některé funkce? Kdy se vrátí sady předmětů a veřejný chat?

Při přechodu na novou technologii musel Riot všechny funkce klienta vytvořit zcela nanovo. Bylo zapotřebí udělat nové lobby, obchod, výběr šampionů, seznam přátel, kluby, stránky profilů, prostě úplně všechno. Brali tyto prvky jeden po druhém a postupně jim dávali tvar.

Jak dlouho bude trvat beta test aktualizovaného klienta? Co se stane po jeho skončení?

Dobrá zpráva je, že v současné době plánují testování ukončit během několika prvních měsíců roku 2017, žádné přesné datum dosud ale neurčili. Rozhodli se, že beta poběží, dokud nebude jistota, že všem hráčům funguje klient plynule a reaguje okamžitě.

Vývojáři se v průběhu beta testu soustředí na čtyři hlavní oblasti:

  1. Optimalizace výkonu (hlavní priorita)ar-head
  2. Odstraňování chyb
  3. Přidávání chybějících funkcí
  4. Drobná, avšak nezbytná vylepšení (jako například nedávno představený „režim pro slabá PC“)

Jakmile těchto cílů bude dosaženo, přehodí se velký přepínač a ukončí se beta, takže když poté kdokoliv spustí LoL, klient se mu automaticky upgraduje na aktualizovanou verzi. To znamená, že po skončení bety přestaneme oficiálně podporovat starého klienta. Do té doby bude ovšem fungovat běžným způsobem.

MartinH: Aktualizace klienta je velmi dobrá cesta. Vzpomeňte si jak to bylo, když se vylepšoval summoners rift (vyvolávačův žleb). Taky se lidi báli a nemohli si zvyknout na to jak je vše předělané. A jak to všechno vypadá jinak. A nyní? Sranda, ani si nevzpomeneme jak vlastně stará mapa vypadala.

pantholdsr

Ohodnoťte tento článek!