ADC Škola od Freeze: guide na Vayne a Varuse

0

Hola, hola, škola volá! Máme zde další fintičky od Freeze. Tentokrát se věnuje nejvíce carry ADCčkům ve hře. Proč nejvíce carry?

Varus – šíp pomsty

Varus se posledních pár měsíců držel na vrcholku mety, kde byl schopen velmi razantně ovlivnit průběh bitvy. Sice nemá žádný skill na útěk z nepříjemných situací, má ale velice skvělý poke v podobě Q, které potrápí nejen jednoho šampióna, a v neposlední řadě má pěkně zamotanou ulti.

V posledních dvou aktualizacích dostal ale přes prsty a byl oslaben. Nejdříve v aktualizaci 7.5 mu poladili Q. Plně natažené Q způsobí nižší poškození a má delší cooldown, který se však částečně zkrátí, pokud Q odpálí na nějakém šampionovi alespoň jeden stupeň Nákazy. Pak mu ještě upravili přebíjení Q v 7.6 Nákazu způsobuje Morový toulec W (pasivní schopnost).

varus_6

Vayne – noční lovkyně

Vayne je dlouhodobě nejobávanější ADCarry. Pokud něco nechcete, tak aby se Vayne dostala ke své výbavě a přefarmila nepřátelské ADCarry. Za následek to má většinou to, že je schopna vybít celý tým, jako by se nechumelilo.

1v1 dokáže zničit většinu šampiónů, proto není moc dobrý nápad si s ní zahrávat. Hlavně pokud máte pořádně obrněného šampióna, Vayne je ta pravá, která ho je schopna rozebrat na molekuly, především díky svému W (stříbrné šipky). Vayne je šampión, který dokáže vyhrát hru.

vayne_10

Ohodnoťte tento článek!